"ETWINNING GELİŞTİRİR"

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu İngilizce Öğretmeni Ümran İskender, örnek proje başlattı...

Eğitim 22.07.2020, 12:42 22.07.2020, 12:51
6082

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu İngilizce öğretmenlerinden Ümran İskender, sınıf öğretmenleri Bayram Haçat ve Hale Tandoğan tarafından ‘Benim yaz albümüm_my summer album’ adlı eTwinning projesi  başlatıldı.

Projeye, Antalya’dan Nazan Karakoç, Ebru Ekinci, Hüseyin Ekinci; İzmir’den Güngör Koçak; Kırıkkale’den Gamze Rahime Keskin ve Sivas’tan Ece Duman isimli öğretmenler de dahil oldu. Böylece ‘Benim yaz albümüm_my summer album’, ulusal projeler kategorisine dönüştü.

Projenin mimarlarından Kilimli İsmet İnönü İngilizce Öğretmeni Ümran İskender, proje hakkında şu bilgiyi verdi:

"Tüm ekibin özveriyle çalıştığı proje 17 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak  olup, projenin içeriği ilkokul öğrencilerini kapsamaktadır. Projeyle, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde yapılan uzaktan eğitime katkı sağlaması amaçlanmıştır. Projede günlük ve haftalık projeler(proje içinde proje), yarışmalar, şiirler ve daha birçok etkinlik yer almakta olup, Web2 araçlarının kullanımı ve sosyal medya içeriğiyle kendi içinde özgün bir proje olan Benim Yaz Albümüm tüm hızıyla devam etmektedir.

 Ayrıca korona salgınından kötü etkilenen öğrenciler için harika bir yaz etkinliği olması planlanmaktadır. Böylece projenin temel  amacı; aslında öğrencilerin  bu yaz  kendilerini yalnız  hissetmemelerini ve salgın tarafından yaratılan psikolojiden kurtulmalarını sağlamaktır. Bu projeyle, öğrenci ve öğretmenlerimiz birbirlerinden öğrenecek, deneyimlerini paylaşacak ve teknolojiyi kullanma konusunda daha yetkin hale gelecektir."

(Halkın Sesi)


Yorumlar (3)
İbrahim ümit aksu 12 ay önce
Çok guzel çokhoşuma gitt
Ümran İskender 12 ay önce
Teşekkür ederiz.
Mehmet Hatip Denek 12 ay önce
öğretmen arkadaşlarımı tebrik ederim başarılar dilerim
22
açık