Görevden alınan Milli Eğitim müdürü için veda töreni

Eğitim 15.09.2021, 14:50
374

Zonguldak’ta 15 aydır görevine son verilen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun için Valilik bahçesinde veda töreni düzenlendi. Törene Tosun'un yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Saadettin Dede, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim için sahada olduklarını ifade eden Tosun, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bugün itibariyle Ankara’da personel genel müdürlüğünde görevlendirilmeyle Zonguldak'a veda ediyorum. Göreve başlamadan zebil olmadan görevden ayrılmak için dua etmiştik. Allah dualarımızı kabul etti. Dedemin maden emekçisi olarak çalıştığı ilde 15 ay görev yaptım. Sizleri tanımaktan sizlerle çalışmakta mutluluk duydum. Alın terinin başkentinde eğitim olarak ne varsa sahada olduk. Çocuklarımızın gülücüklerini ulaştırmak için gayret verdik. Bu süreçte okul yöneticilerimize İl yöneticilerimize gayretleri için teşekkür ediyorum. İlimizi uzaktan eğitimde ilk 5 İl içerisine sokmaktan çok mutluyum. Bir sinerji oluşmuş bir yol haritası çizilmişti. Çok kısa oldu. Ama Allah devletimize zeval vermesin. Devletimize Milli Eğitim Müdürü olduğu için sevmiyoruz. Biz devletimize milletimize bayrağımıza aşığız. Devletimiz bizi hangi görevde laik görev veriyorsa orada olacağız.  Bakanımız Mahmut Özer, Bakan yardımcımız Sadri  Şensoy, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, siyasi partiler, sendikalarımızın Başkanları, sivil toplum örgütleri, basınımız eğitim adına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Devletimize kırgınlığımız küskünlüğümüz yok. 15 ay önce böyle bir tablonun olacağını düşünmedik. Dün akşamdan beri aldığımız dualar aldığımız çalışmaların esamisi olarak değerlendiriyorum. Dua alabilmek her bürokrata nasip olmaz”

Zonguldak Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Saadettin Dede ise Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un başarılı işler yaptığını dile getirerek, “Sayın müdürümüzün öğrencilerimiz öğretmenlerimiz için nezih ve güzel bir ortamda çalışmaları için gayret gösterdiğini gördük. Biz buna şahidiz. Bundan sonraki hayatında da başarılı işler yapacağına inanıyoruz.  Bunu burada veda olarak görmüyoruz onun için başlangıç olacağını düşünüyoruz. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatında başarılar diliyoruz”dedi.

Ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Saadettin Dede, Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’a günün anısına çiçek takdim etti.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi

(Şebnem Saka)

Kaynak: Şebnem SAKA
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu