FLAŞ HABER
Eğitim:
Hemşehrisi ve eski Milli Eğitim Bakanına böyle seslendi:

İsmet Akyol, hemşehrisi ve Eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a böyle seslendi:

BİZ AKŞAMLARI RAHAT UYUYORUZ!


OHAL mağduru olan İsmet Akyol, bir cenaze dolayısıyla Çaycuma’ya gelen eski Milli Eğitim Bakanı olan Sivaslı hemşehrisi İsmet Yılmaz’a sosyal paylaşım sitesinden seslendi.

Eski bakanın Çaycuma’ya gelmesinden geç haberi olduğu için kendisiyle görüşemediğini ifade eden KHK mağduru İsmet Akyol, “Kendisiyle karşılaşsaydım yüzüne şunları söyleyecektim” ifadesini kullandı.

Akyol, kendisi döneminde mağdur edildiği eski bakan İsmet Yılmaz’a hitaben şunları söyledi:

Milli Eğitim eski Bakanı İsmet Yılmaz, 20'nci dönem Refah Partisi Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın'ın babasının cenazesi nedeniyle 28 Ocak 2020 Salı günü Çaycuma’ya gelmiş. Çaycuma Öğretmenevine de uğramış ama denk gelemedim.

 

Hem hemşehrim, hem de adaşım eski Milli Eğim Bakanı İsmet Yılmaz’la karşılaşmış olsaydım, şunları söylerdim: “Sizin Bakan olduğunuz dönemde Eğitim Sen Çaycuma Temsilcimiz Gökhan Taner Günsan ile birlikte ihraç edildik. İhraç edilmemizde Bakanlar Kurulu üyesi olarak sizin de imzanız var. İşte burada, Çaycuma Öğretmenevi önünde, hukuksuzluğun son bulması ve göreve iade edilmemiz için onlarca eylem ve etkinlik yapıldı, binlerce imza toplandı.

 

Bakan olduğunuz dönemde Milli Eğitim Bakanlığına dilekçe yazarak göreve iade edilmemizi talep ettim. Dilekçemde Çaycuma’da yaptığımız çalışmaları, özellikle de okul öncesi eğitimin zorunlu olmasına yönelik yaptığımız çalışmaları ve Çaycuma’da neden hedef olduğumuzu anlattım ancak yanıt gelmedi. 16 Eylül 2017 tarihinde memleketimiz Sivas'ın Kangal ilçesinin Kocakurt köyünde Esma-Mehmet Balı Cemevi'nin açılış törenine katıldığınızda annem de oradaydı. Annem Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığının fezlekesi ile Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının ‘Kovuşturmaya yer olmadığına dair’ kararını size verdikten sonra , “Biz çocuklarımızı ne zorluklarla okuttuk. Çaycuma’da öğretmenlik yapan oğlum İsmet Akyol ihraç edildi. Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaycuma Kaymakamlığı oğlumu savcılığa ihbar etmiş. Bizden FETÖ’cü çıkmaz, teröre destek çıkmaz. Savcılık oğlumu akladı. İşte savcılığın temiz kağıdı. Bu kağıtta her şey yazıyor. Haksızlık sona ersin.’ demişti. Anneme konunun takipçisi olacağını söylemişsiniz ama sizden bir yanıt gelmedi. Yine CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş Milli Eğitim Bakanı olarak size soru önergesi vererek savcılık kararına rağmen neden göreve iade edilmediğimizi sorduğunda da yanıt vermediniz.

 

24 yıldır Çaycuma’dayım. Çaycuma’ya gelmişken nasıl bir öğretmen olduğumuzu başta sizin partinize oy veren yurttaşlar olmak üzere, görev yaptığımız belde ve köylerdeki velilerimize, öğrencilerimize, her sendikadan öğretmen arkadaşlara, Çaycuma halkına sormanızı istiyorum. Bir de memleketimiz Sivas’a gittiğinizde bugün bile yolu asfaltsız olan (Sivas Yıldızeli Nallı köyü) köyüme, köylülerime, sorun.

 

On gün sonra ihraç edilmemizin üzerinden üç yıl geçmiş olacak. Geçen bu üç yılda ailemiz, sendikamız, dostlarımız, öğrenci velilerimiz, Çaycuma halkı, Zonguldak ve ilçelerinden, Türkiye'nin dört bir yanından dostlarımız, arkadaşlarımız bizi hiç yalnız bırakmadı.

 

Geçmişte TÖS ve TÖB-DER’li öğretmen ağabeylerimiz yıllarca görevden uzaklaştırılmıştı, şimdi ise biz Eğitim Sen’li öğretmenler uzaklaştırıldık. Geçte olsa mutlaka göreve döneceğiz. TÖS’lü, TÖB-DER’li ağabeylerimizin öğrencileri, çocukları, torunları onlarla gurur duyuyorlar. Bizim de öğrencilerimiz, çocuklarımız, torunlarımız bizlerle gurur duyacaklar.

 

Köyümüzde Hacı Bektaş-ı Veli’nin ‘İncinsen de incitme’ felsefesi öğretildi bize. En önemlisi de insan olma duygusunu kaybetmeme, başkalarının hakkını-hukukunu gasp etmeme, arının bal yapması misali tüm insanlığa karşılıksız hizmet etme öğütlendi. Yaşadığımız tüm haksızlıklara rağmen insanlığımızı kaybetmeden yolumuza devam ettik, ediyoruz. Vicdanımız rahat, akşamları rahat uyuyoruz…”

Halkın Sesi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Eğitim-Sen: MEB, sorunlara çözüm üretmekte...

Haberi Oku