Eğitim:
Kitap kurtları ödüllendirildi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Zonguldak Okuyor” yarışmasında Zonguldak birinciliği unvanlı Gelik İlkokulu öğrencileri, pandemi dolayısıyla alamadıkları ödülleri dün düzenlenen törenle aldılar.

Kitap kurtları için Gelik İlkokulu'nda tören düzenlendi. Törene Kilimli’nin Gelik Beldesi Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Okul Müdürü Fazıl Etike, Kitap Kurtlarını yarışmaya hazırlayan öğretmen Esma Filizdal Hamzaçebi, 4’üncü sınıf öğretmenleri Bahar Arslan, Yakup Kaya ile yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı. Yarışmada birinci olan 4’üncü sınıf öğrencisi Umut Behram Güneş’e bisiklet ödülünü Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin takdim etti.

Okul Müdürü Fazıl Etike de 10 öğrenciye çeşitli hediyeler sundu. Birinci sınıf öğretmeni iken on öğrenciyi yarışmaya hazırlayan ve bu öğretim yılında Kozlu ilçesine tayin olan sınıf öğretmeni Esma Filizdal Hamzaçebi’ye ise 4’üncü sınıf öğretmenleri emekleri ve gayretlerinden dolayı gümüş takı hediye ettiler. Pandemi dolayısıyla gecikmeli gerçekleşen törende duygusal anlar yaşandı.

Öte yandan, Öğrenci velilerinden Barış Güneş yarışmada dereceye giren 10 öğrenciye tişört hediye etti.

BAŞKAN SEZGİN TEBRİK ETTİ

Bu arada Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, üstün başarı gösteren öğrencileri tebrik ederek, "Yarışmada birinci olan kitap kurdu olan çocuklarımızı ve onları yetiştiren okul idaremiz ile öğretmenlerimizi kutluyorum. İl genelinde gösterdikleri başarıyla beldemizi gururlandırdılar. Bu güzel tabloyu bize yaşattıkları için kitap kurdu öğrencilerimize ve bu başarıda emeği olan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. (Ayşe İslamoğlu)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

EBA TV'ye erişimde sıkıntı! Bakan Selçuk'tan...

Haberi Oku