KÜFÜRBAZ MÜDÜRE MÜFETTİŞ İNCELEMESİ

Eğitim 26.05.2021, 21:37
912
KÜFÜRBAZ MÜDÜRE MÜFETTİŞ İNCELEMESİ

Halkın Sesi’nin ‘’Bu Kimin Döl’ü’’ ve ‘’Eski okulunu borç batağına sürükledi’’ manşetleri ile gündeme getirdiği Demirhan Döl için Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilçeye iki müfettiş görevlendirdiği ortaya çıktı.

Tatoğlu Kültür Merkezi Müdürlüğü yaptığı dönemde öğrencilerin yanında meslektaşlarına ağza alınmayacak küfürler eden Döl, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafından görevinden el çektirilmişti. Sonrasında ise eski görev yaptığı okul olan Ahmet Tutku Anaokulu’nun Sosyal Güvenlik kurumu'na (SGK) olan ödemelerini yapmadığı için okulunu yaklaşık 250 bin TL civarında borçlandırdığı ve okulu icralık konuma getirdiği tespit edilmişti.

Skandal müdür ile ilgili müfettişlerin hazırlayacağı rapor kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (3)
İdareci 3 hafta önce
Halkın sesine teşekkürler gerçekten halkın sesi.
Paris’e gitmek kaç okul müdürüne nasip olur ? Hemde ekibi ile gitmek ?
Sayın ALi Tosun şu anda bu müdürün çalıştığı okuluna bir baksın yoksa sonra çıkar bir şeyler onu da yine Ankara’ya sallar malum elini taşın altına koymuyor
Eğitimci 3 hafta önce
Halkın sesi öncelikle sizleri canı yürekten kutluyorum. Sizin ısrarlı yayınlarınız olmasa yapanın yaptığı yanına kar kalacaktı. Gelir seviyesi bu kadar yüksek okullarda görev yapıp da nasıl SGK borçları ödenmez. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak ile mükellef ise bu kişiyi yakın markaja almalı. Ve şu anda görev yaptığı okulda da aynı şekilde SGK borçlarının ödenip ödenmediğini kontrol etmeli. İsterse bunu çok hızlı bir şekilde çözebilir. DÖL’ün kendisi lüks içinde yaşar iken nasıl oluyor da görev yaptığı okullar devlete olan borcunu ödeyemiyor? Kaldı ki bu kişinin birde izinsiz kulüp kurup devleti ayrıca zarara uğrattığı da yine sizin aracılığınız ile kamuoyuna yansımıştı.Sayın Ali Tosun bu senin Zonguldak’da ki ilk ciddi sınavın. Bakalım Mason locasından yana mı olacaksın.Yoksa haktan yana mı? Eğer haktan yana olacaksan hazır müfettişler burada iken bunların hepsini iletirsin müfettişlere.
Aysel 3 hafta önce
Yeni okulunda neler yapılıyor kim çalışıyor bır de ona bakmak lazımm
22
parçalı az bulutlu