Öğrencilerden bakımevi ziyareti

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında özel bir bakımevindeki yaşlılarla bir araya gelerek onlarla güzel bir gün geçirmenin mutluğunu yaşadı

Eğitim 11.11.2013, 15:19
878
Öğrencilerden bakımevi ziyareti

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ömer Dereli, banka ve inşaat bölümü öğrencilerinden oluşan 10 kişilik grup, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kuzey Bakım Merkezinde kalan ruhsal ve fiziksel hastalar ile yaşlılarla haftada bir gün vakit geçirerek her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi. Projenin 4 hafta süreceğini belirten Dereli, “Öğrencilerimizle birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçedeki özel bir balkım evinde bulunan yaşlılarımızı ziyaret ettik. 4 haftalık periyotta öğrencilerimiz her cumartesi günü buradaki bedensel, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızla birlikte olacak. Onların yaşam kalitelerini artırmaya katkı sağlayacak.” dedi.

EĞLENCE DÜZENLENECEK

Dereli, “Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın çokluğunu göz önünde bulundurduğumuz da yapılacak bu projenin önemi de ortaya çıkıyor. 5 Aralık 2013 Cumartesi son çalışmamızı yaparak aynı günde Meslek Yüksekokulu müzik kulübüyle bakımevi sakinlerine bir eğlence de sunmayı düşünüyoruz” dedi.(İHA)

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu