Eğitim:
ÖNCE KIZDILAR, SONRA KARTOPU SAVAŞINA ÇAĞIRDILAR
Okulların devam ettiğinin duyurulması üzerine sabah kar ve buzda yollara dökülen öğrenciler, son anda tatil kararını duyunca tepki, sitem ve sevinç duyguları arasında ilginç paylaşımlarda bulundular.

Kimi "Biraz erken olmadı mı? Akşam verebilirdiniz kararınızı" dedi, kimisi "Sonunda camdan dışarı baktınız. Sonunda aynı şehirde yaşadığımıza ikna oldum" yorumu yaptı. Kimisi ise "
Teşekkür ederiz müdürüm. Geç olsun güç olmasın valim." paylaşımında bulunup Müdür Murat Kapıcı'yı okul bahçesine kartopu oynamaya davet etti.  


SON ANDA TATİL KARARI

Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı ilk önce okulların devam ettiğini, sadece taşımalı eğitimin tatil edildiğini duyurdu. Bu paylaşıma üzülen öğrenciler, yollardaki kar ve buzdan dolayı okula gidemediklerini belirterek yetkililerden okulların tatil edilmesini istedi.

Daha sonra kar yağışı etkili olunca Murat Kapıcı ikinci bir tweet atarak, yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, "Kozlu, Kilimli ve Zonguldak Merkezde eğitim öğretime yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 1 gün (08.01.2019) ara verilmiştir." dedi.

Kimi öğrenciler tatil kararını okul yolunda öğrendi. Öğrenciler kararın geç duyurulduğunu belirterek yetkililere "Sonunda camdan dışarı baktınız" siteminde bulundu...

İŞTE ÖĞRENCİLERİN YORUMLARI

Öğrencilerin kimi, ilk açıklamada okulların devam ettiği açıklaması yapılınca okula erken çıktı. Kar yağışı etkili olmaya başlayınca, okulların tatil kararının duyurulması üzerine öğrenciler sitemle karışık sevinçlerini şöyle dile getirdi:

“Sizi kartopu oynamaya davet ediyoruz (Zonguldak İmkb Anadolu Lisesi Yurdu). Kahvaltı yapıldı, giyinildi, servis olmadığı için taksi çağrıldı, kapıdan çıkıldı, açıklama geldi!! çok teşekkür ederiz!!. Sonunda camdan dışarı baktınız. Sonunda aynı şehirde yaşadığımıza ikna oldum. Teşekkür ederiz müdürüm. Geç olsun güç olmasın valim. Servisler yarı yolda indirmek zorunda kaldı üstüne kaza yapanlar var. Şu anda da kendi imkanlarımızla evlere dönüyoruz biraz erken olmadı mı bu kararı vermeniz?”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

AİLENİN EĞİTİME BAKIŞI

Haberi Oku