Eğitim:
Rektör Özer; 'Romanlar toplumumuzun önemli bir parçası”

  Dünya Roman Günü dolayısı ile bir mesaj yayınlayan BEÜ üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer “Tarihsel süreçte tüm dünyada kayda değer ayrımcılıklara maruz kalmış olan Romanların yaşadıkları acıların unutulmaması için tespit edilen Dünya Romanlar Günü, toplumumuzun önemli bir parçası olan Roman vatandaşlarımıza yönelik farkındalığın artırılması için önemli bir fırsattır”

 

Öze BEÜ basın bürosundan yayınladığı mesajına şöyle devam etti: “Bir şenlik, bir şölen olarak değil de bir anma, farkında olma gayreti içinde kardeşlerimizin yaşadıklarına karşı bir empati geliştirme, yaşadıkları zorlukları anlama adına bu önemli günde Üniversitemizde hem kamu idaresi hem de öğrencilerimizle şehrimizde yaşayan Roman sivil toplum kuruluşları, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz.

 

Bir başlangıç olması adına 8 Nisan’da Üniversitemizde gerçekleştirilen toplantı aynı zamanda Üniversitemizin başlatacağı “Romanları Anlamak” araştırması ve çalıştay takviminin de başlangıcını ifade etmektedir. Bundan sonraki süreçte özellikle Zonguldak’ta yaşayan Roman vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik çözüm önerileri ve stratejilerinin belirleneceği, üniversitemizde yeni kurulacak olan “Romanlar Araştırma Merkezi”nin yapılandırılmasıyla sürekli ve kurumsal bir niteliğe dönüşecektir.

 

Bu vesileyle Roman kardeşlerimizin bu anlamlı günlerini anar, esenlikler dilerim.”

 

                            

 

 

Anahtar Kelimeler
BEÜProf Dr. Mahmut özer
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
eğitimci 6 yıl önce

mimarlık fakültesi açılacak.haberini aradım bulamadım.olsun buraya yazayım yorumumu.2 yıl önce eczacılık fakültesi açtında ne oldu? öğrencimi aldın 2 yıldır? eski bilgi işlem daire başkanı h.k'i fakülte sekreteri yaptın.söylediğine göre h.cım sen burada otur ben öğrenci almayacağım.rahat edersin.mia firmasının yazılımını yap.rüşvetinide al demişsin.sen fakülteleri bu sebeplerdenmi açıyorsun.açma kardeşim istemez.ilim için değil yiyim içinse açma.sakın binamız yok,yerimiz yokun arkasınada sığınma.çokmu zordu diş hekimliğini 7 katlı yapıp iki ayrı girişle diş ve eczacılık diye ayırmak.bu üniversitenin tarihinde senin dönemindeki kadar karanlık bir dönem,yasa dışılık,usulsüzlük,illegallik olmadı.hele bunlar hep birlikte hiç olmadı.utanarak söylüyorum kendisine oy vermediğim bektaş hocada bile dürüstlük esastı.bir utancımda sana oy vermiş olmamdır.hiç bir işin doğru değil hep sinsilik dolu.Adalet olmadıkça yönetimin,edep olmadıkça asaletin faydası olmaz.

Misafir Avatar
ramon 6 yıl önce

sayın rektörümüz güzel demiş ama lafta kalıyor bunlar.hayatı süresince hiç bir ramon mahallesine gelmişmi.evimize misafir olmuşmu.soframızda bizimle yemişmi içmişmi.üniverstede kaç ramon var biliyormu.cevabı hayırsa bizim üzerimizde reklam yapmasın.boş konuşmasın.üniverstedeki makamları sendikacılara akplilere ver.zonguldağın çalışan çocuklarını dışla.nerede siyasi oynayan varsa yükselt.iyileri kaçırt sonra ramonlar önemlidir diyeceksin.biz ramonlar olarak zonguldak insanına çalışana kötü davranan bir insanın yüzüne bakmayız.hastanende yüzümüze bakmıyorlar ihale verdiğin firma elemanları.eskiden böyle değildi.herkes sizin ve arkadaşlarınızın üniversiteyi yediğinizi söylüyor.bunlar doğruysa senin gibi biri bizimle ilgili konuşmasın.

banner228

Kapalı okula aidat istemişler!

Haberi Oku