Eğitim:
TED'in 60. yıl kutlamaları gerçekleştirildi

TED Zonguldak Koleji'nin kuruluşunun 60. Yılı kutlama etkinlikleri, Maden Mühendisleri Üst Cemiyette verilen  kokteyl ile gerçekleştirildi. 

Okul idarecileri, mezunlar derneği  ve öğretmenlerin ev sahipliği yaptığı kokteyle çok sayıda davetlinin çoşku ile katıldığı gözlemlendi.

 Zonguldak TED’in  60. Kuruluş yılı kutlaması kapsamında  davetlilere seslenen sınıf öğretmeni Semra ATALI  “20 Ekim 1958’den bu yana, yolu  TED Zonguldak Kolejinden  geçen, her alanda  ülkemizi dört bir yandan sararak gururlarına gurur katan, yüzlerini güldüren ve değerini kıtalar ötesinde kanıtlayan okul öğrencilerine ve yürüdükleri yolda kendilerini hiç yalnız bırakmayan TED ailesine  teşekkür etti.

           Sınıf Öğretmeni Semra ATALI’nın sahneye davet ettiği Okul Kurucu Temsilcisi Burçin BAHADIR ise, davetlilere hitaben yaptığı konuşmada “Bugün gelinen noktada 60 yılın karşılığını bulduğunu, birlikte olmaktan, dimdik ayakta durmaktan ve umuda yelken açmaktan hiç vazgeçmeyeceklerini ve gelecek güzel yıllara dair umudunu” paylaştı.

Coşku dolu dakikaların yaşandığı kokteylde, uzun  zaman sonra tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşayan eski mezunların, öğretmenlerinin ve TED ailesinin  tatlı heyecanı ve haklı gururu gözden kaçmadı.

BİR ÇİZGİDE 60 YIL…

Davetlilerle izlenen tanıtım  filminin ardından  TED Zonguldak Kolejinin kuruluşunun 60. Yılı etkinlikleri  resim ve fotoğraf sergisi ile devam etti.

TED’in bir sivil toplum kuruluşu sıfatıyla kuruluşundan bu yana  ülke eğitimine katkıları ve çağdaş eğitime desteği teması” içinde öğrencilerin  “TED Zonguldak Kolejinin 60.yılı-sevgi-dostluk ve aidiyet” konularını anlatan özgün çizimleri,  1958 Street’te  sergilendi.

Öğrenci çalışmalarının yanı sıra sergide  ayrıca duvarları da “Zonguldak TED’i, 1958’den bu yana anlatan fotoğraflar ve geçmişte okulumuzu anımsatan objeler süsledi. Davetlilerin yakından incelediği resim ve fotoğraflarla,  geçmişe dair anılar tazelendi.

Serginin açılışını Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi yaptı. Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi  serginin  açılış konuşmasında , TED’in kuruluşunun 60. Yılını kutladı.

Öğrencilerin özgün çalışmalarına ve geçmişi anımsatan nostaljik fotoğraflara, sergiyi ziyaret edenlerin ilgisi yoğun oldu.


 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

2019 YKS Yerleştirme oranı yükseldi

Haberi Oku