Eğitim:
ZONGULDAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE YALOVA'DAN ATAMA YAPILDI... BİZİM VEKİLLER YİNE SEYRETTİ

ZONGULDAK ACEMİ BİRLİĞİ Mİ?


Bir süredir vekaleten yönetilen Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun atandı. 40 yaşındaki Tosun’un önümüzdeki hafta koltuğuna oturması bekleniyor. AKP Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu atama karararını medyadan öğrendi. Öte yandan Tosun’un ataması Zonguldak Milli Eğitim Camiasında şaşkınlık yarattı. Şehri tanımayan, Zonguldak Milli Eğitim camiasının sorunlarına yabancı birinin bu göreve getirilmesi “Yöre milletvekillerinin acizliği. Zonguldak’ta müdür mü yoktu?” yorumlarına neden oldu.


ZONGULDAK SÜRGÜN YERİ Mİ?


Dönemin Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından Yalova İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Ali Tosun,  Yalova’da başarısız bir yönetim sergileyince, yöre milletvekili tarafından istenmedi. Tosun, bu gelişmeler üzerine son Valiler kararnamesiyle Aksaray’a Vali olan Hamza Aydoğdu’nun da katkılarıyla AKP siyasetinin en zayıf halkası Zonguldak’a gönderildi. Halkın Sesi kamuoyu adına soruyor: Zonguldak acemi birliği mi? Zonguldak sürgün yeri mi?


ÇORUM VAKASI!


Öte yandan Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan atama Çorum örneğini anımsattı. Yerel siyasetin istemediği Ömer Yılmaz’ı Çorum İl Milli Eğitim Müdürü olarak atayan Milli Eğitim Bakanlığı’na tepki gösteren Çorum AKP Milletvekillerinden destek alan STK ve meslek örgütlerini karar karşısında direnerek Ömer Yılmaz’ı koltuğuna oturtmayınca atama iptal edilmişti. Bakalım bizim iktidar partisi milletvekillerimiz bu atama karşısında her zamanki gibi tepkileri duymazdan mı gelecek?

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Muhittin 3 ay önce

ne egosu tavanda gezen kapıcıdan, ne güçlünün emir eri kahyadan ne de ucuz hemşerici harundan bir b... olmaz.hoşgelmiş tosun

Misafir Avatar
ali veli 3 ay önce

hiç liyakatsız ve sınavsız il mill eğtim md vekaleten atanan murat k yine sınavsız atanan öğretmen evine osman o. vakası ve bu atama ve bunların trabzonlu olması ve bilin bakalım hangi bakanımızın eseri..

Misafir Avatar
ihsan yaşar 3 ay önce

bizimkiler anca içerdekileri tüketmekle meşgüller.bu arada taa çorumdan başkası gelir böyle.bizim hiç insanımız yok tabi.

Misafir Avatar
gerçekler... 3 ay önce

zonguldakli bi̇r bürokrat başka bi̇r şehre atanınca manşetten veri̇yorusunuz ama grururla

Misafir Avatar
Engin 3 ay önce

Ali TOSUN gayet deneyimli ve yalova için önemli bir müdür idi sizin yaptığınız habercilik değil.... ne yaşadı da Yalova'da onu yazında kim tarafından hangi başarısızlığı vardı bilelim inanalım!

banner228

EĞİTİME MERHABA

Haberi Oku