Eğitim:
Zonguldaklı profesörden Boğaziçi çıkışı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara değinerek, gençlerin umudunun çalındığını söyledi. Üniversitenin asli unsuru olan öğrencilerin taleplerinin görmezden gelinerek terörist muamelesi yapılmasına tepki gösterdi.

Prof. Dr. Sözen, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda, şunlara değindi:

"Bu ülkenin en zeki öğrencilerinin gittiği bir üniversitedeki öğrencilerin taleplerinin görmezden gelinmesi ve onlara terörist muamelesi yapılması kabul edilemez. Geçleri anlama çabası yok ortada. Halbuki Üniversitenin asli unsurları onlar. Ülkenin geleceği onlar. Aydınlık yarınlarımızın garantisi onlar. Yerlerde sürünmeleri, yere bakmaları değil dimdik yürümeleri ve başlarının göklerde olması lazımdır. Koca bir Üniversitede akademisyenler, öğrenciler ayakta ise ve hiç bir şeyden şikayeti olmayan tek kişi oradaki rektör ise ortada çok büyük sorunlar var demektir. Üniversitelerin sorunları kapısına kelepçe vurmakla, öğrencilerin gözleri yere çevrilmekle, kampüse polis doldurmakla, öğrenciler yerlerde süründürülmekle, ter kelepçelerle çözülmez. Yoksa daha çok nesillerimizi kaybeder, yurt dışına kaçırırız. Olay sadece bir Üniversiteye bir rektör atama olayı değil, gençlerin umudunu çalıyoruz, ülkemize ait beklentilerini, hayallerini yıkıyoruz. Onları dinleyelim, anlayalım ve taleplerine çözüm üretelim. Öğrencimiz yoksa biz de yokuz" (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yazık 1 ay önce

İnsanların dini ve ahlaki değerlerini hiçe sayarak adaleti yasal yollarla değilde eylemlerle aramayı doğru bulan bir hocayı eleştirmeye gerek yok bir kıvılcıma memleketi tutuşturacak vatanına milletine yararlı bir genç olup okuyup bir yerlere gelmek için çaba gösteren bir nesil olmak varken yazık bu nesile ve sizin gibi düşüncede olan ögretim görevlilerine

Misafir Avatar
ZEKİ ELEMAN 1 ay önce

bende senin gibi gereksiz bir hocanın şehrimin üniversitesinde görev yapmasını istemiyorum hadi demokratsan benim talebimi karşıla istifa et.

Misafir Avatar
Zonguldaklı 1 ay önce

Doğruları söyleyen, haksızlığa, liyakatsızlığa karşı duran tüm onurlu hocalarımıza selam olsun.

Misafir Avatar
Kozlulu 1 ay önce

Türkiyenin en zeki çocukları dedin.kabe resmini yere seren bir beyin zeki olur.ve sen bulunduğun üniversitede zeki gençler yetiştiremiyorsan.bence istifa et.

Misafir Avatar
Kadir Çevik 1 ay önce

Sayın Prof kimsenin umutlarının çalındığı falan yok,onlar zaten özgürce ibneliklerini yapıyorlar

banner228

Yüz yüze eğitime başlayan öğrenci oranı...

Haberi Oku