Ekonomi:
BEÜ'den Ar-Ge İnovasyon İşbirliği Atılımı
BEÜ’den Ar-Ge İnovasyon İşbirliği Atılımı

 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası arasında Ar-Ge İnovasyon İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle küçük ve orta ölçekli işletmeler ve girişimcilerin araştırma-geliştirme (Ar-Ge) inovasyon ve endüstriyel uygulamaya yönelik projelerin değerlendirilmesi ve desteklenmesi sağlanmış olacak.

 

İşbirliği protokolünün imzaları Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, KOSGEB Başkanı Recep Biçer ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir tarafından atıldı.

BEÜ basın bürosundan verilen habere göre İmzalanan protokolle ilgili bir değerlendirmede bulunan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, son yıllarda sanayicilerin Ar-Ge ile bilimsel ve teknolojik destek taleplerinde ve ihtiyacında önemli bir artış gözlendiğini belirterek şunları söyledi: “Biz, Üniversite olarak yapılan çalışmalarda elimizden geldiğince Zonguldak ve Batı Karadeniz’de sanayi kuruluşlarına her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda zaman zaman Üniversitemiz olarak iş adamlarımız ve sanayicilerimizle bir araya gelerek sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde istişareler yapmaktayız. Ayrıca son yıllarda laboratuvarlarımızaaldığımız son teknoloji cihazlar, ekipmanlar ve altyapı yatırımları ile önemli ölçüde kurum, kuruluş ve şirketlere hizmet sunuyoruz. Yapılan işbirliklerinbir meyvesi olarak iş gücünün artması ve yeni istihdam alanlarının sağlanması ilimize pozitif bir katkı olarak yansımaktadır.  Üniversite, KOSGEBve TSO arasında imzalanan işbirliği protokolü de aynı şekilde ilimize pozitif bir katkı olarak yansıyacaktır.  Bu vesileyle imzalanan protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

KAMU ÇALIŞANLARININ BELİ BÜKÜLDÜ...

Haberi Oku