FLAŞ HABER
Ekonomi:
Çaycuma TSO'dan Dubai Gezisi

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası “Big5-Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarını ziyaret etmek amacıyla sektörde faaliyet gösteren firmaların katılımı ile Birleşik Arap Emirliklerine 25 -29 Kasım 2018 tarihlerini içeren bir iş gezisi düzenledi.

Çaycuma Meclis Başkanı Ergün Ece’nin başkanlığındaki heyet, ilk olarak 25 Kasımda Dubai’de Üç Türk müteşebbis tarafından kurulan ve yer altı inşaatları yapan firmayı ziyaret etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu bilgi verildi:

“The Big 5 Dubai Fuarını ziyaret edecek olan heyete, 27 Kasımda Dubai Ticaret Ataşesi tarafından BAE ve Dubai Pazar hakkında Bilgilendirme Sunumu yapılacak ve ardından Dubai Türk İş Konseyi Yapı Sektörüne İlişkin Bilgilendirme Sunumu yapılacak.

28 Kasımda tekrar The Big5 Dubai Fuarını ziyaret edecek ve firmalarla görüşme yapacak olan heyet 29 Kasım 2018 günü dönecektir.

Dubai’de gerçekleşecek olan bu fuar ve yapılacak iş görüşmeleri ile dolu bir programla gerçekleştirilecek olan bu gezi ile Çaycuma TSO; Türkiye’nin, Ortadoğu ile olan yakınlığı, paylaştığı ortak kültürel değerleri nedeniyle bölgemiz açısından dış ticaret ilişkilerimize Dubai iş dünyasını da dahil etmeyi amaçlıyor.

Özellikle dış ticarette karşılıklı yeni açılımlar yakalayabilmek, karşılıklı iş imkânları yaratabilmek amacıyla bu geziyi organize eden Çaycuma TSO; başta Big5-Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı ziyareti olmak üzere geziye katılan üyelerinin meslek gruplarındaki firmalarla yapacakları görüşmeleri ile firma ziyaretlerini gerçekleştirmelerini ve rehberlik hizmetlerini de sağlayacaktır.

Çaycuma TSO’nun katılımcı üyelerine KOSGEB danışmanlığı da yaptığı “Big5-Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı ve Dubai İş Gezisi” KOSGEB tarafından da onaylanmış olup, mevcut sektörleri uygun olan katılımcılar yurtdışı iş gezisi desteğinden yararlanabileceklerdir.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner243

Ferrero fındıkta farklılık yaratmaya çalışıyor

Haberi Oku