Ekonomi:
Demirci, Atalay'a sahip çıktı
       Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaparak, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın bir basın toplantısında Asgari Ücret ile ilgili kullandığı ifadeler üzerinden haksız ithamlarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Demirci açıklamasında “Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay’ın yerli ve milli duruş sergileyen büyük bir vatansever olduğundan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Bu kasıtlı ve haksızca saldırıyı kınıyoruz. Genel Başkanımız Atalay’ın daima arkasında duracağız” dedi.

Açıklama şöyle; “TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın bir basın toplantısında Asgari Ücret konusunda, temsil ettiği üyeler ile ilgili haklı taleplerini dile getirdiği ifadeler bir kısım basın-yayın organı tarafından çarpıtılmış ve Konfederasyonumuz Genel Başkanı Atalay’a karşı haksız bir saldırıya dönüştürülmüştür.

Sayın Atalay’a yönelik bu haksız saldırı, asgari ücret görüşmelerinde geri adım atılmasına yönelik kasıtlı bir ithamdır. Bu tür saldırılar, milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusundaki kararlılığa geri adım attıramayacaktır.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, hem vatanını, milletini seven ve bunun için herşeyini ortaya koyan hem de işçi hareketlerinde aktif rol üstlenip halkın çıkarlarını da sonuna kadar gözeten vatan sevdalısı bir konfederasyon başkanıdır.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay’ın yerli ve milli duruş sergileyen büyük bir vatansever olduğundan hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Sayın Atalay’ın muhtıralara, darbe girişimlerine karşı dik duruşu da demokrasiye bağlılığının kanıtıdır.

Uğradığı kasıtlı ve haksızca saldırıyı kınıyoruz.

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ergün Atalay’ın uğradığı her türlü haksızlığa karşı daima arkasında duracağız”.

(Haber merkezi)

 

­­­­­­­­­­­­­­­­__________________________________________________________________________________________________

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Dev fabrikada Genel Müdür istifa etti

Haberi Oku