Ekonomi:
Engelli kadına İşkur desteği

İŞKUR'dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere Yönelik Destek Projesi kapsamında destek almaya hak kazanan 28 yaşındaki engelli girişimci Merve Önder, ülke ekonomisi ve aile bütçesine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, Zonguldak İŞKUR’a başvuru yapan engelli kadın girişimci Merve Önder’in projesini onayladı. Buna göre çiğköfte kafe açan kadın girişimci İŞKUR’dan destek almaya hak kazandı.

Kendi işini kurduğu için çok mutlu olduğunu belirten Önder, “İŞKUR’un desteğini öğrendikten sonra gerekli ön araştırmaları yaparak projemi yazdım, Zonguldak İŞKUR’a sundum. Projem İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından uygun görülerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderildi. İŞKUR Genel Müdürlüğü de projemi onayladı ve hibeyi almaya hak kazandım” dedi.

Devletin kadın girişimcileri desteklemesinden ve engelli kadın girişimciler olarak işgücü piyasasına girmekten çok mutlu olduğunu belirten Önder, “Engelim çalışmama ve  ekonomiye katkı sağlamama engel değil. Engelli olan olmayan herkese tavsiye ediyorum. Bu sürecin başından sonuna kadar yanımda olan İŞKUR personeline de teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Dev fabrikada Genel Müdür istifa etti

Haberi Oku