Ekonomi:
MADENCİ KARARINI VERDİ... Demir, Kaya ve Kılıç kazandı...

GMİS taban delege seçimleri dün tamamlanırken Üzülmez’de Tayfun Demir, Amasra’da Ertan Kaya ve MTA’da Durmuş Kılıç kazandı

MADENCİ KARARINI VERDİ

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 11’inci Olağan Genel Kurulu sürecinde taban delege seçimleri; 14 Aralık’ta Üzülmez, Amasra ve MTA Şube delege seçimleriyle tamamlandı. Üzülmez’de Tayfun Demir, Amasra’da Ertan Kaya ve MTA’da Durmuş Kılıç listeleri kazandı. 12 Aralık’ta Armutçuk Şube ile Merkez Servisleri Şubelerinin, 13 Aralık’ta ise Karadon Şube ile Kozlu Şubelerinin delege seçimleri yapılmıştı. Delegeler şimdi ise Şube yönetimlerini ve üst kurul delegelerini belirlemek için ikinci defa sandık başına gidecek.

SEÇİM ÖNCESİ BAŞKAN’DAN ZİYARET

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, taban delege seçimlerinde oy verme işlemi süren Üzülmez, Bartın Amasra ve Ankara MTA bölgelerini ziyaret ettiler. 3 gün süren taban delege seçimlerinde GMİS’e bağlı 7 şubenin delegelerini belirlemek için 7 bin 800 işçi sandık başına gitti.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

"AKTARI AİLESİ ÖRNEK ALINMALI"
13 Şube 300 çalışanı ile bölgenin en büyük marketler zinciri AKBAL'ı ziyaret eden ZTSO Başkanı...

Haberi Oku