Ekonomi:
Manisa 'ya Volkswagen Zonguldak 'a Yine Hüsran!
Manisa’ya Volkswagen
Zonguldak’a Yine Hüsran!

Haftalardır gündemden düşmeyen Volkswagen fabrikasının Türkiye’de nereye yapılacağı tartışmaları Alman otomotiv devinin Manisa’yı tercih etmesiyle sona erdi. Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Zafer Başar, Habertürk’e verdiği röportajda “Bir çok il arasından fabrika için Manisa’yı seçtik. Bunda başta Manisa Valimiz ve milletvekillerinin büyük katkıları oldu.” dedi.

MANİSALI VEKİLLER ÇALIŞTI
BİZİM VEKİLLER SEYRETTİ

Halkın Sesi Zonguldak kamuoyu adına soruyor. Dolaylı olarak bölgede 40 bin kişiye yeni bir istihdam kapısı olacak olan Volkswagen fabrikası neden Zonguldak’a değil de Manisa’ya gitti? Deniz yolu ve liman, demir yolu, karayolu ve havaalanı olan Zonguldak’ta Manisa’dan eksik olan ne vardı? AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar bu yatırımın Zonguldak’a gelmesi için kimlerle görüştü, ne yaptı? Hükümet yetkilileri her fırsatta Zonguldak’tan dünyaya açılan kapı olarak tanımladıkları Filyos Projesi ile övünürken, böylesine önemli bir yatırımı neden Manisa’ya yönlendirdi? Manisa Milletvekilleri Alman Otomotiv devini ikna ederken bizim milletvekillerimiz hangi daire müdürünün atamasıyla meşguldü? Zonguldak, istihdam aldı altında termik santraller ve gemi söküm tesisleri gibi ölüm kusan yatırımlara daha ne kadar mahkum bırakılacak? 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
67 li 6 ay önce

hooooooop doğru bülent arınç ın memleketine gitti bizede gemi söküm tesisinde sökülecek gemilerin şaftları kaldı,b beceriksizliğin faturasınıda herzaman olduğu gibi hiçbir işe yaramayan vekiller yanı akepe vekilleri

banner228

“Vatandaşın cebine yansıyan, açıklanan...

Haberi Oku