Ekonomi:
Topa tuttu
ENERJİSA YASA HUKUK TANIMIYOR...
VATANDAŞI SOYMAYA DEVAM EDİYOR...
BU SOYGUNA DUR DEMEK İÇİN MECLİSİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!...

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Enerjisa’yı topa tuttu.

Enerjisa’nın binlerce tüketiciden 99 TL güvence bedeli talep ettiğini belirten Topaloğlu, “Binlerce tüketiciden abone olurken ‘güvence bedelini ödememişsiniz diyerek vatandaşa yazı gönderilmekte ve vatandaşlardan 99 TL güvence bedeli talep edilmektedir.  Bu durumu şiddetle kınıyoruz. Bu duruma izin verenlere başta Enerji bakanı olmak üzere onları bin kez kınıyoruz. Enerji bakanlığı vatandaşı soydurma bakanlığına dönüşmüştür.” Dedi.

Topaloğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sizin hiç aklınıza yatıyor mu vatandaş abone olurken güvence bedeli ödemeden enerji bağlanacak bu kesinlikle mümkün değil bu iddialara kargalar bile güler.

Örneğin bir vatandaşımız 2001 yılında abone olmuş güvence bedeli olarak 6000.000 (O Yıllara ait rakamlarla) Belgesi bizde mevcuttur. Bu Tüketicimize gönderilen yazıda kayıtlarımızın incelenmesinde Abonelik esnasında ödemiş olmanız gereken güvence bedelinin ödenmemiş olduğu görülmektedir diyerek vatandaştan 99 TL Talep etmiştir.

Bu durumda olan yüzlerce vatandaş olup bu yazının özellikle eski abonelere gönderildiği görülmektedir. Bu işlemin derhal kaldırılmasını konunun Milletvekillerimiz tarafından meclis gündemine taşınmasını talep ediyoruz. Bu yazı eline ulaşan Tüketicilerimiz hemen Zonguldak Tüketici Hakem Heyetine Başvursunlar.

Yine Enerjisa Tarafından uygulanan ve EPDDK tarafından karar alındığı söylenen Tüketicilerimiz Enerjisa Ödeme noktalarında Kredi kartıyla ödeme yaptıklarında Tüketicilerin istemi ve talebi olmadan ödenen miktar iki taksite bölünmekte ve buna faiz işletilmektedir.

Örneğin elimizde olan belgede fatura borcu 116.90 TL olan vatandaş kredi kartıyla ödeme yaptığından 125.10 TL olarak tahsil edilmiştir.

Şimdi soruyoruz sizde hiç vicdan yok mu?

Enerji bakanı ne iş yapar

Ticaret bakanı ne iş yapar

Bu uygulamaların derhal durdurulmasını ve bugüne kadar vatandaştan haksız  yere alınan bedellerin iade edilmesini talep ediyoruz. Dernek olarak konuyu  takip edeceğiz.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
cihan erdoğan 2 yıl önce

99 ne kardeşim 100 olsun 500 olsun. okuma bedeli 1000 olsun. devletimizin paraya ihtiyacı var. herşeye zam gelsin. devlet bize bakar. yol yapar avm yapar. hastane yapar. herşeye zam.

Misafir Avatar
vatandaş 2 yıl önce

köydeyim 2 aylık elekrik 300 lira gelmiş bunun 68 lirası sayaç okuma bedeli önceden 150 180 arası değişiyordu yetkililer göreve davet ediyorum

Misafir Avatar
Garip Zonguldak 2 yıl önce

Teşekkürler başkanım.sende olmasan vatandaşın derdini kimse dile getirmeyecek.Allahcc, razı olsun.

Misafir Avatar
Baskan 2 yıl önce

Baskan su faturalarınada el at 55 liralik su tuketimi var 125 tl fatura gelmis zonguldak belediyesi resmen soygun yapiyo 46 atik su parası yazmışlar

banner228

"AKTARI AİLESİ ÖRNEK ALINMALI"
13 Şube 300 çalışanı ile bölgenin en büyük marketler zinciri AKBAL'ı ziyaret eden ZTSO Başkanı...

Haberi Oku