Ekonomi:
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin on birincisi başladı.

Girişimci adayları, Eğitmen Murat Karakabak tarafından verilecek ve 4 gün, 32 saat sürecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programını tamamlayarak,  sertifika almaya hak kazanacak. KOSGEB tarafından gerekli şartları yerine getiren ve iş planları uygun görülen girişimcilere, 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanacak.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgiyi verdi:

"Zonguldak TSO olarak İŞKUR ile yapmış olduğumuzu protokol ile 2018 yılında her ay bir girişimcilik eğitimi düzenledik. Onbirincisini gerçekleştirmekte olduğumuz bu eğitimle birlikte 2018 yılı içerisinde toplam 275 girişimci adayına sertifika vermiş  oluyoruz. Bu eğitimler ile kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize destek olmayı amaçlıyoruz. Girişimci adaylarına 4 gün (32 saat) süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vererek onları sertifika sahibi yapıyoruz. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapabilecekler. KOSGEB tarafından uygun görülen girişimcilere, 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanacak. 2019 yılı için de planlamamızı yaptık. Zonguldak TSO olarak, İŞKUR ve KOSGEB ile ortak mutabakat sonucu önümüzdeki sene de her ay bir uygulamalı girişimcilik eğitimi gerçekleştireceğiz. Bu destek programı ile bölgemizde kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize destek olmayı amaçlıyoruz. Bildiğiniz üzere artık bu destekten faydalanmak isteyen girişimci adaylarının e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmekte olup sertifikaları da e-devlet üzerinden verilecektir. İlgilenen girişimci adaylarının eğitim tarihlerini KOSGEB sitesi üzerinden takip etmeleri gerekmektedir. Biz Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimci adaylarının her zaman yanındayız.  Sadece bu belge değil bu belgeyi kullanabilecekleri alanlar yaratma konusunda da Oda olarak çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız da her zaman desteklerini gördüğümüz, işbirliği yaptığımız İŞKUR ve KOSGEB Zonguldak İl Müdürlüklerimize çok teşekkür ederim.  Yapmış olduğumuz çalışmaların bölgemize hayırlı olmasını diliyorum "

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Dev fabrikada Genel Müdür istifa etti

Haberi Oku