Ekonomi:
ZTSO HEYETİ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR…
 Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir , Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Öztürk ile Oda Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya Kozlu İlçesi İncirharmanı mevkiisinde inşaatına başlanan   Özel Sınav Koleji ile Umut-Pen üretim tesisini ziyaret ederek firma yetkililerini kutladı ve bilgi adılar .
Özel Sınav Koleji şantiyesinde Sınav Lisesi Müdürü Vedat Vecdi Ilgın ile yüklenici firma sahibi Cengiz Gürleyen tarafından karşılanan TSO heyeti yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Özel Sınav Koleji ana okul, ilköğretim okul ve Lise inşaatının en kısa sürede bitirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Ilgın “öğrencilerimiz ile velilerimizin yanı sıra Zonguldak kamuoyunun desteği bizleri yüreklendirdi kayıtlı olduğumuz meslek odamızın ziyaretleri de bizleri memnun etti. Milli Emlak Müdürlüğünden aldığımız 5.136 m2 arsa üzerinde 8.400 m2 inşaat yapacağız. Kampüsümüz inşasının tamamlanmasından sonra Kozlu’ya çok büyük dinamizm sağlayacağımız gibi eğitim ve öğretimde çıtayı yükselteceğiz. “dedi.
 ZTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir de 2019 ilk çeyreğinden itibaren üye ziyaretlerine ağırlık verdiklerini Nisan ayının ikinci haftasında yatırımları süren üye ziyaretlerine yoğunlaştıklarını belirterek Sınav Koleji inşaatından duydukları memnuniyeti ifade ederek Vecdi Ilgın’ı ve Yüklenici firmayı kutladı. Eğitim ve öğretimdeki zafiyetin kaliteli bir kadro ve iyi bir kampüs ile giderilebileceğinin anlatan Demir Zonguldak kamuoyunun inşaatın sona ermesini sabırsızlıkla beklediğini söyledi.
ZTSO Heyeti daha sonra Umut Karaarslan’a ait Umut –Pen PVC üretim tesisleri inşaat çalışmalarını incelemek üzere geçmişte TTK Kozlu Müessesesi Müdürlüğüne ait 17. işçi yatma yurtları olarak kullanılan tesislere gitti.
Firma yetkilisi Umut Karaarslan Milli Emlak Müdürlüğünden kiralanan ve geçmişte yemekhane olarak kullanılan binanın komple tadilat edilerek üretim tesisi haline getirilmeye çalışıldığını belirterek, üç ay içinde binadaki tadilatın tamamlanacağını toplam 15 personel ile pvc ve mobilya üretimine başlayacaklarını söyledi. Piyasanın çok sıkıntılı günler geçirmesine rağmen yatırıma yönelme nedenlerini güvenilir firmalarla çalışmaya bağlayan Karaarslan “ seçimsiz bir dört yılda ekonomik istikrarı yakalayacağımıza inanıyorum ve hazırlıklı olmak için her şeye rağmen yatırım ve üretimi tercih ettik. Seçimlerden sonra Zonguldak ve Kozlu’da yeni bir heyecanla kentsel bir dönüşüm ve yatırıma başlayacaklarını umuyorum “ dedi.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İŞCİ VE MEMURLARA BANKA PROMOSYONU ÖDENECEK

Haberi Oku