FLAŞ HABER
10 Dakika Geç Kalınca Sınavına Alınmadı

Zonguldak şehir merkezinde 112 sağlık çalışanı olarak görev yapan Aleyna Uzun, acil vakaya gittiği için 10 dakika geç kalınca direksiyon sınavına alınmadı. Baba Rafet Uzun, tepkisini ve sitemini sosyal medyada paylaştı.

Sabah saat 08.20’deki sınava sadece 10 dakika geç kaldığı için kızını sınava almayan görevlilere rica etmelerine rağmen yüzlerine bile bakmadığını ifade eden baba Rafet Uzun, “Kızım sağlık görevlisi olduğu için acil vakaya gidince ehliyet almak için gittiği direksiyon sınavına geç kaldı. Öğretmenevi’nde oturan sınav görevlilerine rica etmeme rağmen kabul etmediler. Hatta sınava girecek diğer insanlara haksızlık olmasın diye bekleyebileceğimi söylesek de yüzünüze bile bakmadılar. En azından kızımın üzerindeki sağlıkçı üniformasının hatırına saygı gösterebilirlerdi. Bu çocuklar özellikle pandemi döneminde yüzlerce insan için hayatlarını riske attılar. Ama kendilerini eğitimci olarak tanımlayan iki sınav görevlisi acil vaka için göreve giden kızımı 10 dakika idare edemediler. Bir sağlıkçı babası olarak tepkimi  e sitemimi kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum” dedi.  (Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mahmut Bey 7 ay önce

ehliyet sınavları randevu usulüyle yapılmaktadır. adayı sınava geç almak diğer adayların da randevu saatinde sınava alınamamasına yol açar. ayrıca adayın saat kaçta sınava alındığı sistemde görülecektir ve geç sınava alan sınav görevlileri hakkında işlem yapılmasına neden olacaktır.

Misafir Avatar
şafak 7 ay önce

çok doğru

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
lantern 7 ay önce

i̇lk olarak 10 değil 13 dakika geç kalındı (sınav 35 dakika) , ikinci olarak sınavlar tablet ile sistem üzerinden yapıldığından sınav başlangıç saati otomatik olarak sisteme kaydedilmektedir. bu yüzden sağlıkçı vb meslek ayrımı ya da kişi ayrımı yapılmamaktadır. üçüncü olarak adayların randevu saatleri kendilerinin talebi ile kurslar tarafından belirlenmektedir. bu nedenle veli tarafından yapılmış bu açıklama görevini en az sağlıkçılar kadar özveri ile yapan milli eğitim personelini üzmüştür. genç arkadaşımıza tavsiyemiz bir sonraki sınavının randevu saatini doğru seçmesidir.

Misafir Avatar
cuppa 7 ay önce

yaşlı insanlar hep facebook kullanıyor. sınava almayan hocanın ta ******************** yarın bigün ambulansa işin düşünce ağlarsın

Misafir Avatar
Eses 7 ay önce

Doğru olan yapilmis nesi haber bunun

Misafir Avatar
Kerem 7 ay önce

Alinmamasinda gariplik nerede ben bunu anlayamadım.sonucta son giriş saati diye bi uygulama var.gec korsan alınmazsın çok basit

banner228

UĞUR MUMCU’YU SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Haberi Oku