15 Temmuz darbe girişimi lanetlendi
Zonguldak İstasyon caddesinde yürüyüşe başlayıp madenci anıtında toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz hain darbe girişimini, olayın 3. yılında lanetle andı.  

Zonguldak Valiliği tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği düzenlendi. Yürüyüşe Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın yanı sıra Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce vatandaş  katıldı. Madenci anıtında, 81 vilayetle eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konuşmasını alana kurulan ekrandan canlı olarak izledi. 

"4 SAATTE BİTTİ"

Erdoğan'ın konuşmasının ardından topluluğa seslenen Vali Bektaş,  251 şehit verdiklerini ve kamu ve özel sektörün bu durumdan yara aldığını belirterek, 
"Gerçekten çok büyük bedeller ödedik ve ödemeye devam ediyoruz. Bütün bunlar bize bir şey gösteriyor. Biz çok riskli ve özel bir toprakta yaşıyoruz. Bizim üzerimizde neredeyse hesabı olmayan kimse kalmadı. Bu yapının başka gerekçeli başka hesapları başka sahipleri var. Başkaların bu topraklarda bir planı var. Ama ne oldu? 40 yıllık hazırlık 4 saatte bitti. Bu millet başta sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetim idare, polis, asker hepimiz bir bütün olarak kadını yaşlısı genci çoluğu çocuğu herhangi bir siyasi anlayış gözetmeksizin beka duygusunu hissederek 15 Temmuz sokağa çıktı. Milletimizle ne kadar övünsek azdır." ifadesini kullandı. 

ALAN, ŞEHİTLERİ ANDI

Daha sonra kürsüye gelen Başkan Selim Alan da şunları söyledi:  

"15 Temmuz milli iradenin vesayete karşı  tarihe altın harflerle yazılmıştır. 15 Temmuz gecesinde şehit olanlarımıza İstiklal marşı en güzel şekilde ithaf edilmiştir. Bu vesile ile 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Gününü kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim vatanımızı her türlü saldırıdan korusun”.

Program çeşitli etkinliklerle devam etti. 

Emre Can Bayram 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Toplantısı...

Haberi Oku