18 Bilmecesi

18 Bilmecesi

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, son günlerde Zonguldak’ın gündemini meşgul eden 18 uygulamasıyla ilgili konuştu. Adeta bilmeceye dönen 18 uygulaması için Akdemir, 18 uygulamasını 10 gün önce bitirdiklerini ve için kadastroya teslim edildiğini söyledi.

“18 uygulamasını bitirdik”

 Lavuar alanın Zonguldak için bir kanayan yara olduğunu söyleyen Akdemir, AKP’li Belediye Meclis Üyesi Abdullah Karagüzel’in lavuar alanı ile ilgili eleştirilerine şu sözlerle cevap verdi. “Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrin gelişmesin anlamında elimizden gelen ne varsa çalışıyoruz. . Özellikle hükümet kanadından isteklerimiz var. Bu isteklerin olması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Kendi üzerimize düşen görevleri yapmaya çalıştık ve yaptık. Özellikle lavuar alanı kanayan bir yana Zonguldak için. Hem halkımızın hem de muhalefetin diline dolandı. Özellikle bize verilmesi gereken destekleri vermediler. Ama konuşmaya gelince konuşuyorlar. Bu hoş değil. Özellikle şahsım ve meclis üyeleri ile 18 uygulaması çalışmasını yapalım dedik. İmar bölümüyle güzel çalışma yaptık. 18 uygulaması bitirdik kadastroya teslim ettik.”

“Eşref dönemindeki projenin hayata geçirilmesini istiyorum.”

Akdemir, Lavuar alanının 18 uygulamasıyla parselleri ayrıldığını, kadastro çizilecek plan üzerinde ne gerekiyorsa ne yapacağını belirterek, 18 uygulaması alanın parsel parsel ayrılmasıdır. Projemiz içinde nikah salonumuz var, kültür sanat alanımız var, yeşil alanlarımız var. Bunların bölüm bölüm ayrılmasıdır. Konunun özeti budur. Ben İsmail Eşref dönemindeki projenin hayata geçirilmesini istiyorum. Ufak tefek nüans değişiklikleriyle bu hayata geçirilebilir. Kadastro çizecek plan üzerinde ne yapılması planlanıyorsa halledecekler. Yer TTK’nın başında bir genel müdür var. Orayı bedava veremez. ‘Karşılığında bana yer verin takas edelim. Zonguldak adına yapılacak her şeyin destekçisiyim.’ diyor. Genel Müdürümüzün bu konudaki düşüncesi fevkalade.  Alanın hazineye devredilmesi konusunda sıkıntı var. Hazineden belediye devir çok kolay. Buraya teleferik yapılır başka şey yapılır bunlar detay zaten. Bizden önce eski belediye başkanımız İsmail Eşref’in hazırladığı bir proje var. Mühim olan alanın TTK’dan hazineye devridir. Burada siyasi ayak var bu siyasi ayak iyi işleyecek bakanlıklar birbirleriyle iyi ilişkiler içerisinde olup devir işlemlerinin yapılmış olması gerekiyor.” dedi.

“Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor.”

Karagüzel’in imar iskan planıyla ilgili eleştirileriyle ilgili son olarak şöyle konuştu. “Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor. İmar iskan planını devam ettirdim. Ama vatandaş şikayet ediyor. Mahkeme hemen durduruyor. Ondan geri kaldı. Mahkeme kararlarını uygulamak zorundasınız. İmar iskan planı yapmadınız. Yürütmediniz diyor. Ben yürüttüm yürütmeme rağmen insanların ihtiyaçları sıkıntıları farklı tabii Mahkeme kapıları açık mahkeme karar verdi . Biz de durdurduk. Benim yapacak bir şeyim yok ki bu konuda. O dönemki vekillerimizin çok büyük desteği var. Mülkiyet kanunu çıkardık.” (Aykut KARA)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Tekdal'ı rahmetle andı... "Camiamızın...

Haberi Oku