3. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Yapıldı

‘Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu (Engineers of Future International Student Symposium-EFIS)’nun 3’üncüsü 16-17 Mayıs tarihlerinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından Fakülte Turkuaz Amfi’de düzenlenen sempozyuma, Dekan Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Polonya’nın Krakov ve Wroclaw kentlerindeki üniversitelerinden Prof. Dr. Kazimierz Becek ve Dr. hab. Agnieszka Bitner-Fialkowska, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda katılımın olduğu sempozyumda 90 sözlü,  20 poster olmak üzere toplam 110 bildiri sunuldu. Sempozyum kapsamında uluslararası kapsamda lisans ve lisansüstü mühendislik öğrencileri bir araya gelerek kendi alanlarındaki güncel gelişmeleri, mevcut çalışmaları ve sorunları dile getirdi, bu sorunlara cevap arayarak çözüm önerileri sundular. 

Ulusal ve uluslararası düzeyde lisans ve/veya lisansüstü öğrencilerini aynı çatı altında toplayarak potansiyel işbirliği fırsatlarının da tartışıldığı sempozyum, sunum yapan katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Komşuda bileklik takma uygulaması başlatıldı

Haberi Oku