'ACİZ KALDILAR”

Zonguldak merkez ve ilçelerine ilk karın düşmesiyle birlikte yaşamın adeta felç olması ve orta çağ dönemini anımsatan gelişmelere DEVA Partisi İl Başkanı Av. Fatih Keleş tepki göstererek, “Kimse masum değil. Kimse acizliğini örtmeye kalkmasın” dedi.

Zonguldak Metropoliten Belediyeler Birliğine ait Ulutan Barajında dünden buyana henüz nedenleri tam olarak açıklanmayan olaylar nedeniyle Merkez, Kozlu, Kilimli, Çatalağzı, Gelik ve Muslu 36 saat su verilemedi. Zonguldak’ın diğer ilçelerinde de semt ve mahallelerde su kesintileri yaşandı. Ancak Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) adeta Zonguldak merkez ve ilçelerini orta çağ karanlığına mahkum etti. Zonguldak belediye başkanı Selim Alan, yaklaşık 35 saat süren su kesintisi sonrasında müjde vererek şebekeye bir saat içerinde su verileceğini gece saat:23.00’te açıkladı.

Zonguldak merkez ve ilçelerinde yaşanan felaketlere duyarsız kalmayan DEVA Partisi İl Başkanı Av. Fatih Keleş yaptığı açıklamada, “Zonguldak'ımızda kar yağışı tam bir mağduriyet çığına dönüştü. Şehir genelinde elektrik yok, su yok. Hizmet sıfır! Ama topu taca atan yönetici çok. Hiçbir mesuliyetleri yokmuşç asına başka bir kurumu hedefe koyan bir açıklama sadece acizlik olarak görülebilir. Vatandaşımız kar keyfi çıkaran fotoğraflarınızı değil; evinin musluğundan akacak suyu, kısıtlamalar sebebiyle evde olmak zorunda olanlar ise elektrik enerjisini bekliyor.  Bugün süslü cümleler kurup, keyifli fotoğraflarınızı paylaşmak yerine görevinizin başında olup 2021 Zonguldak'ında evlere su ve elektrik ulaşmasını sağlamaya çalışmayı deneyebilirsiniz” diye konuştu. (Cevdet Akgün)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Durmuş Kabakçı Babasını Kaybetti...

Haberi Oku