​​​​​​​AKAY TURHAN’I KAYBETTİK

Organ yetmezliği nedeniyle uzun süredir tedavi gören Akay Turhan yaşama veda etti. Turhan bugün Cuma namazı öncesi Acılık Hz. Ali Camiinde kılınacak cenaze namazı sonrası Kırat’taki belediye mezarlığında toprağa verilecek. 

Genel 21.05.2021, 00:36 21.05.2021, 01:08
551
​​​​​​​AKAY TURHAN’I KAYBETTİK

Gazetecilik mesleğinde bir ömür tüketen Anadolu Ajansı Zonguldak Bölge Müdürü, TRT Genel Müdürlüğü ve Trabzon Bölge Müdürlüğünde görev yapan 63 yaşındaki Akay Turhan tedavi gördüğü Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde dün yaşama gözlerini yumdu. 
Zonguldakspor’un Süper Ligde oynadığı yıllarda canlı sunduğu maçlarla ilk kez gazetecilikle tanışan Akay Turhan, AA Bölge Müdürlüğünün de Zonguldak’ta ilk kurucusu ve Müdürü olmuştu. Gazetecilikte bir çok önemli habere imza atan Akay Turhan, Afganistan savaşında da görev almıştı. Trabzonspor belgeseliyle de  mesleğini taçlandıran Akay Turhan, Yaklaşık bir yıla yakın zamandır organ yetmezliği rahatsızlığıyla tedavi gördüğü Atatürk Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi. Halkın Sesi olarak Akay Turhan’a Allahtan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına, meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz. 

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
16
kapalı