Akdemir, borcu açıkladı, helallik istedi

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, kamuoyuna yansıyan iddialar üzerine sebep olan belediyenin borcu ile ilgili toplantı düzenledi.

Akdemir, düzenlediği basın toplantısında belediyenin borcunu ve alacağı miktarları açıkladı. Akdemir, 2011-2019 verileri ile kıyasladığı açıklamada banka kredilerinde 2011 yılın 26.925 milyon lira borcu sıfırladıklarını, arıtma tesisi borcunun 117.500 milyon lira olduğunu ve aylık 560 bin lira faiz ödediklerini kaydetti.

Akdemir SGK borcunun 80 milyon liradan 157 milyon liraya yükseldiğini, vergi borcunun 59 milyon liradan 61 milyon liraya yükseldiğini, emekli sandığının 4 milyon 289 bin liradan, 25 milyon 885 liraya yükseldiğini, diğer kamu kurum borçlarının 12 milyon 604 bin lira, hizmet alımları 29 milyon 761 bin lira, piyasa ve müteahhitlere 7 milyon 415 milyon lira olmak üzere toplam 412 milyon 788 bin lira olduğunu belirtti.

Başkan Muharrem Akdemir, yapamadığı hizmetler için özür dileyerek, Zonguldak halkından haklarını helal etmesini istedi.  

BELEDİYE BAŞKANINDAN ZGC'YE PLAKET

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, basın toplantısı sonrasında ZGC Başkanı Derya Akbıyık'a gazeteciler adına teşekkür ederek plaket takdim etti .

Akdemir basın mensuplarına teşekkür etmesinin ardından toplantı sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Murat 1 yıl önce

Ben hakkımı helal etmiyorum. Kim hak yediyse kim hak yenmesine sebep olduysa. Hakkımız haram olsun rabbim bu dünyada da öbür dünyada da cezasız bırakmasın. AMİN.

Misafir Avatar
FATİH UÇAR 1 yıl önce

haram zikkim olsun ki̇m yedi̇
yse

Misafir Avatar
zonguldaklı 1 yıl önce

senin zamanında engelliler özel halk otobüsünden atıldılar.neymiş 1 saat dolmadan otobüse alınmadık günde 3 seferden fazla otobüse binersek atıldık.

banner228

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

Haberi Oku