Akyol'dan basın özgürlüğü vurgusu

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) da gazeteciliğin önemini anlatan bir kampanya başlattı. Şule Çet davasından, Dilovası’ndaki çevre felaketine, Ensar Vakfındaki çocuk istismarından, GDO’lu gıdalara kadar pek çok haberi habercilerin halka aktardığına dikkat çeken TGS, “Haberci yazmasaydı, haberin olmazdı” dedi.

OHAL KHK'sı ile görevinden alınan İsmet Akyol da gazetecilerin dünya basın özgürlüğü günü dolayısıyla, "Gece yarıları yayınlanan OHAL KHK’leri ile herhangi bir hukuki delil ve mahkeme kararı olmadan işinden, ekmeğinden edilen kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesi için yürüttüğü mücadele Haberci Olmazsa #HaberinOlmaz" yorumunda bulundu.

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde Twitter'da #DünyaBasınÖzgürlüğüGünü etiketiyle çok sayıda paylaşım yapıldı. Paylaşımlarda gazeteciliğin önemi, basın üzerindeki baskılar ve cezaevindeki gazetecilere dair hatırlatmalar öne çıktı.

TGS “Oynanan sağlığımızdan katledilen doğamıza, yolsuzluklardan çocuk istismarına pek çok şey, haberciler sayesinde gündeme geliyor, bu haberler yetkililerin adım atmasını sağlıyor.” diyerek Şule Çet davasını, Ensar Vakfı’nda çocuk istismarını, GDO’lu gıdalar haberini ve Dilovası’ndaki çevre felaketi örneklerini verdi.

TGS kampanyasında “Haberci Tutukluysa Haberin Olmaz” “Haberci Baskı Altındaysa Haberin Olmaz” “Haberci Yoksa Haberin Olmaz” dedi. #HaberinOlmaz etiketiyle yürütülen kampanyaya pek çok kesimden destek geldi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TOKİ ve TTK Yetkililerine çağrı yaptı

Haberi Oku