Alan, Berat Kandili'ni kutladı

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandiline kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; Berat Kandilinin sadece ferdi ve aile mutluluğumuz için değil, toplumsal hayatımızı, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek için vesile olduğunu belirtti.

                   
Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan, şunları söyledi: “Mübarek Ramazan ayının müjdecisi, Berat Kandiline kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbimizin rahmeti ve merhametinin geniş bir şekilde tecelli ettiği, dert, bela ve musibetlerden kurtuluşu ifade eden Berat; gönüllerin merhamet dolduğu, iyiliğin ve anlayışın hakim olduğu, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, insani erdemleri derinden hissettiğimiz mübarek gecelerimizden biridir. Berat, Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için, yaratılanların birbirini affetme günüdür. Berat gecemiz, Allah’a dost olduğumuz, Hakkın yanında yer alarak, ruhumuza ağır gelen her sıkıntıdan, hatadan, kötülüklerden ve belalardan kurtuluş gecemiz olsun.

               
Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam coğrafyasının esenliğe kavuşturulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Tüm İslam Aleminin ve Zonguldaklı hemşerilerimin, Berat Kandilinin hayırlara vesile olmasını diler, saygılarımı sunarım”

 

 

Anahtar Kelimeler
Selim AlanBerat Kandili
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yol-İş Kastamonu Şube’den GMİS’e ziyaret

Haberi Oku