Alaplı, mendirek istiyor!

Alaplı Çayı'nın Karadeniz'e dökülen ağzının molozlarla dolması sel tehlikesini de beraberinde getirdi. Belediye Başkanı Nuri Tekin ise iş makinalarıyla yaptıkları temizlik çalışmasının yeterli olmadığını belirtirken, milletvekillerinin mendirek yaptırması konusunda ricada bulundu.


Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle dalgaların sürüklediği molozlar, Alaplı Çayı'nın denizle birleştiği alanda birikiyor.

 Su seviyesinin yükseldiği derede sel tehlikesinden endişe edilirken, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin derenin ağzının açılması gerektiğini söyledi.

Alaplı ilçesindeki balıkçılar ise Alaplı Kaymakamı Sami Eskioğlu'ndan derenin ağzının açılması için yardım istedi.


Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Çayı'nın ağzının açılmaması durumunda olası bir sağanak yağışta taşma riski oluşturduğunu belirterek, "Şu anda çay çıkışında mendirek olmadığı için çayın Karadeniz'e akışı sıkıntılıdır. Karadeniz'in dalgaları, çay ağzına taş ve kum doldurmak suretiyle tamamen kapanmasına yol açtı. Belediye olarak iş makineleri ile birlikte çayın ağzını sürekli açık tutmaya çalışıyorduk. Çaydaki su seviyesinin yükselmesiyle birlikte şehir içerisinde bodrum katlar çay seviyesinin altında kaldı. Su basma tehlikesiyle karşı karşıyadır. 

Biz mendirek yapılması için bir çok kez müracaatta bulunduk. Bölge milletvekillerimizden mendirek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Saadet aşevinde

Haberi Oku