ALIN SİZE OTOPARK!

Hastanenin boş arazisi varken, otopark için okul yıkma çabaları tepki çekiyor:

ALIN SİZE OTOPARK!

Yıllardır yapılamayan Atatürk Devlet Hastanesi için uğruna okul yıkılması gündeme gelen hastane otoparkı için Sağlık Bakanlığı bünyesinde arazilerin boş beklediği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Atatürk Devlet Hastanesi sınırları içinde bulunan ve hastaneye 30 metre mesafedeki yaklaşık 20 dönümlük arazi bomboş duruyor. Hastane personelinin aracını park ettiği mevcut otoparkın genişletilerek sorun çözülebilecekken, okul yıkıp otopark yapma çabasına anlam verilemiyor.

Hastanenin kendi boş arazisi dururken, koskoca okulu yıkarak otopark yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu.

Projede hastane otoparkının unutulması üzerine Kız Meslek Lisesinin yıkılması gündeme gelmişti. Halbuki otopark için başhekimlik binasının üzerindeki geniş alanın otoprak için uygun olduğu belirtiliyor.

Halihazırda hastane personelinin otopark olarak kullandığı alanın genişletilerek kısa sürede otopark sorununun çözülebileceği ifade ediliyor. Hal böyleyken Zonguldak milletvekilleri ve Sağlık bürokrasisinin bu alanı görmezden geldiği dile getiriliyor.

Otopark için koparılan fırtınaya tepki gösteren vatandaşlar, “Hastanenin etrafında büyük arazi var. Zaten personel için otopark alanı var. O alanı biraz daha genişletseler otopark diye bir sorun kalmıyor. Bu nasıl bir öngörüsüzlüktür. Yetkililer bunu görmüyor mu?” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nurettin 5 ay önce

fotolardaki yerde gündüz saatlerinde boş yermi var

banner228

ARABAM 60 MODEL!

Haberi Oku