FLAŞ HABER
Amatör spor haftası başladı
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI
Amatör Spor Haftası kapsamında Zonguldak'ta yürüyş ve çeşitli branşlarda spor gösterileri yapıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 7-14 Ekim tarihleri arasında her yıl ortakalaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası 81 İlde eş zamanlı başladı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyummunda Amatör Spor haftası kapsamında yürüyüş ve spor gösterileri yapıldı. 
Yürüyüşe, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel,Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Baskanı Kemal Demir, Furbol İl Temsilcisi Metin Malkoç antrenör ve sporcular katıldı. 
Ardından atletizm, bocce, dart, curling, cirit atma, gülle atma ve okçuluk gibi farklı branşlarda spor gösterileri yapıldı. Spor gösterilerine büyük ilgi gösteren Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Emniyet Müdürü Metin Turanlı, antrenör ve sporcularla branşlar hakkında bilgiler alarak, dart branşında deneme atışları yaptı. Vali  Bektaş ve Emniyet Müdürü  Turan'lı yaptıkları atışlarda 12'den vurdular. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, hedeflerinin gençleri spora yönlendirmek olduklarını söyleyerek,''Bu haftanın amacı her yaştan yediden yetmişe, vatandaşımızı spora yönlendirmek, spora teşfik etmek amacıyla farkındalık yaratmak için kullanılan bir haftadır. Bu hafta içerisinde tüm ülkede olduğu gibi Zonguldak'ta da çeşitli spor faalieyetleri düzenlenerek vatandaşlarımızı spora teşvik etmeyi çalışılmaktadır. Bakanlığımız spor faaliyetlerinin gelişmesi açısından son yıllarda gerek tesis gerekse tesisleşme açısından her türlü desteği vermekte olup bizlerde bunun kullanımını sizlere sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız''diye konuştu.
Emre Can Bayram
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak Milli Egemenlik caddesinde ilginç...

Haberi Oku