Ameliyat masasından çıktı  'TORBA YASAYA HAYIR' DEDİ

İzmir'de kanser tedavisi gören Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Kolçak, ameliyathaneden çıkışında Meclis'te görüşülen "Torba Yasaya Hayır" sloganı atmaktan geri durmadı.

Eşi Yasemin Çakıcı Kolçak, çektiği fotoğrafın hikayesini şu sözlerle duyurdu:

"Merhaba, ben Yasemin. Eşim son kez olması dileğiyle bugün bir operasyon daha geçirdi. Ukrayna'dan gelen ilaç kasık bölgesinden stent takılarak  karaciğerdeki lezyonlara verildi. Şimdi en büyük umudumuz ilacın bu lezyonları küçültmesi, kurutması hatta en şahanesi yok etmesi yönünde.

Aşağıdaki fotoğraf operasyon sonrası çekildi. Yoğun bakıma alınmadan hemen önce. Hareket etmesi, bedenini kımıldatması, zorlaması kanamaya neden olacak şeyler.

Ama o fotoğrafını çekileceğini anladığı anda kafasını kaldırdı ve "Torba Yasaya Hayır" diye slogan attı. ( Slogan atacağını bilsem videoya çekerdim )

Her zaman olduğu gibi sağlığını, geçirdiği operasyonu ve bulunduğu ortamı düşünmeden sesini çıkartmaya, sesini duyurmaya çalıştı.

Onun hak mücadelesi, yaşadığı, nefes aldığı sürece yer, zaman ve durumu fark etmeden devam edecek... bu çok belli.

Anlaşıldığı üzere, eşimin tek isteği, tek duası, tek dileği var: Bütün emekçilerin, özellikle siz madenci kardeşlerinin bu hak mücadelesinde yanında olması ve hep bir ağızdan tek ses tek yürek olarak #TorbaYasayaHayır demesidir."

(Haber Abdullah Karabacak)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bayram arslan 3 hafta önce

i̇şi̇ni̇ bu kadar gönülden yapan güzel insan.... acil şifalar diliyorum..

banner228

Sendika değil, sıçrama tahtası...

Haberi Oku