FLAŞ HABER
Artvin ili Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu;  ‘'ZONGULDAK'IN SAKİNİ DEĞİL SAHİBİYİZ''

10 yıldır Zonguldak Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Osman Bekaroğlu, muhabir arkadaşımız Emre Can BAYRAM’a dernek ve projeler hakkında bilgiler verdi.

1992 yılında derneği kurarken ‘Zonguldak’ın sakini değil sahibi olarak’ yola çıktıklarını belirten Bekaroğlu, şu ana kadar 182 üye sayısına ulaştıklarını ve her türlü sosyal kültürel aktivitenin içinde yer aldıklarını kaydetti.  

Bekaroğlu ayrıca, önümüzdeki günlerde engeller için büyük kapsamlı akülü sandalye dağıtımı yapacaklarının müjdesini verdi.

 ‘’Duyarlı bir derneğiz’’

Zonguldak Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, topluma duyarlı bir dernek olduklarını belirterek, ‘’1992 yılından beri bu derneğin kurucusu olarak devam etmekteyim. 10 yıldır da başkanı olmaktayım. Sadece bizim derneğin sorunlarını değil Zonguldak’ın sorunlarını daha derinden bakmak ve yetkilileri bilgilendirmeye çalışmaktayım. Duyarlı bir derneğiz. Her konuda her şeyde varız. Çünkü sorun hepimizin sorunu. Zonguldak’ın sakini değil sahibiyiz. Filyos ölüm yolu dedik, Zonguldak göç alan değil göç veren bir şehir dedik. Zonguldak şehri genişlesin istedik. Turizmi genişlemesini istiyorsak Zonguldak’tan Hopa’ya kadar gemi konulsun istedik’’ dedi.

“Dayanışmaz gecesi yapacağız’’

Dayanışma gecesi yapacaklarını ifade eden Bekaroğlu, ‘’Derneğimizin 180 tane üyesi var. 200 üyesi vardı ancak Emekli olan arkadaşlar ekonomi durumlarından dolayı göç ettiler. Şu anda 180 tane üyemiz var. Bugüne kadar Zonguldak’ta konserlerimiz oldu. Gala yaptık. Bunlar Zonguldak açısından güzel etkinliklerdir. Son 3 yıldır şehitlerimizden dolayı etkinlik yapmıyoruz. İleriki günlerde bir dayanışma gecesi yapmayı düşünüyoruz. Tabi ki şartlar ne getirir bilemeyiz’’diye konuştu.

‘’Belediye Başkanlığı için aday değilim’’

Zonguldak Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, Belediye Başkanlığına aday adaylığının söz konusu olmadığını söyleyerek, ‘’Zonguldak Belediye Başkanlığı için iyi arkadaşlar olursa biz destekleyeceğiz tabi ki. Bizler daha modern, daha çağdaş, daha ufku geniş bir Zonguldak istiyoruz. Ben im Belediye Başkanlığı gibi bir adaylığım söz konusu olamaz’’ ifadesini kullandı.

‘’Engelliler için akülü sandalye dağıtacağız’’

Engelliler için büyük kapsamlı akülü sandalye dağıtacaklarını ifade eden Bekaroğlu, şunları söyledi:

“Sosyal projeler kapsamında sakat ailelere akülü sandalye dağıttık. İleriki günlerde daha büyük bir etkinlik yapmayı düşünüyoruz. Daha çok insanı sevindirmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yine engelli vatandaşlarımızı sevindireceğiz’’

Emre Can BAYRAM 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner243

Fevkani Köprü bir planlama ve mühendislik...

Haberi Oku