ATATÜRK’ÜN DEĞERİNİ ANLAMAYANLAR MESCİD-İ AKSA’YA İYİ BAKSINLAR!

Genel 10.05.2021, 17:07
275
  ATATÜRK’ÜN DEĞERİNİ ANLAMAYANLAR  MESCİD-İ AKSA’YA İYİ BAKSINLAR!

Zonguldak Birleşik Kamu İş Başkanı Metin Kahveci, Mescid-i Aksa'da Filistinli Müslümanlara yönelik insanlık dışı uygulamaları nedeniyle İsrail'i kınadı.

Filistinliler'in başına gelenlerin başlarında Atatürk gibi kurtarıcı bulunmamasından ileri geldiğini belirten Kahveci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gecen Cuma  günü  Mescid-i  Aksa’da yaşanan insanlık dışı uygulamaları nedeniyle  inanç dünyamızda derin üzüntülere neden olmuştu. İsrail’in Filistinlilere yaptığı bu zulümleri kınıyoruz.     Verilen tepkilerin ve kınamaların  İsrail’i  doğru bir yola getirilmesinden  de  endişe duymaktayız. Çünkü  İsrail bu bölgede hakimiyeti ele geçirmiş ve oldukça da güçlenmiştir. Diğer yandan egemenliği kaybeden  Filistin ise egemenliğini alması da zor görünmektedir.  İlerisini görmeden yapılan yanlışlar şefkat aradığında timsahın göz yaşlarıyla karşılaşırlar. İşte diyoruz ki tarih tekerrürden ibarettir.  Çünkü bu toprakları İsraillilere peşkeş çekenler yada satanlar zalimin gazabına  da uğrayacaklarını hesap etmek durumundaydılar. Bu hesabı yanlış yapanlar her kim olursa olsun zalimin gazabına uğramaları da kaçınılmazdır. İşte bu kaçınılmazın sonucunda   Filistinlilerin bir Atatürk’ü olmadığı için  bu hallere düşmüşlerine neden olmuştur. Müslümanlarca  kutsal  sayılan Mescid-i Aksa’da  bile inançlarını  yerine  getirmeye çalışan Müslümanlara  bile izin vermezlerken  , baskı şiddet uygulamalarına da maruz kalmaktadır.

   Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devleti’ni bir çok parçaya bölen emperyal  güçler Mustafa Kemal  ve  silah arkadaşları sayesinde  bu vatanı kurtarabilmişlerdir. Bu vatanın kurtuluşundan birisi de   Türkiye’de İslam dininin  Müslümanlar tarafından rahat bir şekilde inançlarını yerine getirmek demektir. İşte bu sebeple diyoruz ki  M. Kemal’in değerini bilmeyenler   Filistin’e ve Mescid-i Aksa’ya iyi baksınlar.  İslam Aleminin  kutsal ibadet merkezlerinden olan  Mescid-i  Aksa Camisine gitmelerine ve ibadet yapmalarını namlının ucunda izin çıkıyor yada çıkmıyorsa onların bir Mustafa Kemal’i olmayışındandır.

Atatürk düşmanlığı yapanlar başta fesli Kadir ve  onların türevleri bu hazin ve utanç tablosu karşısında acaba vicdani olarak sorumluluk duyabilir mi? Kesinlikle hayır vicdani hicap asla duymazlar. İşte bu  nankör anlayış ve onun hain tablosu İsrail zulmü ile iman aramak yerine yaşanan olaylardan ders alarak güzel yurdumuzda ibadet yapmanın değerini bilerek  Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına  karşı minnet borçlu olduğumuzu unutmamak gerektiğini  gerici türevlere hatırlatmak istedik.Kamu oyuna saygı ile duyurulur."                                          

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu