Bakanla görüştü!

 Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, altı ay önce Devrek ilçesinde meydana gelen heyelan afeti ve Belediye Başkanlarının talepleri ile ilgili Çevre ve şehircilik Bakanı Fatma Gül Demet Sarı ile Belediye Başkanlarını ve heyelan zede vatandaşları görüştürdü.

Ulupınar’ın basın danışmanlığından verilen habere göre Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti Devrek İlçe Başkanı Serdar Kelebek, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, Gelik  Belediye Başkanı Burhan Sezgin,  Devrek Karşıyaka Mahalle Muhtarı Yavuz Korum, heyelandan zarar gören vatandaşları temsilen Rahmi Sarıoğlu ve Soner Susam’ı Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile görüştürdü.

Konuyla İlgili olarak açıklamalarda bulunan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “ Bilindiği üzere devrek ilçemizde meydana gelen heyelandan dolayı 180 ev Karşıyaka mahallemizde boşaltıldı. Tek sevincimiz can kaybının olmamasıydı. Heyelandan sonra birtakım çalışmalarımız oldu. Heyelanzedelere kira yardımı yapıldı.  Evlerinin yapılması için yer tespitleri yapıyoruz. Vatandaşlarımızın zararının karşılanması ve bu çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile görüştük.

    Belediye Başkanlarımızın Çöp arabası, arozöz, vidanjör, Yol kaplama malzemesi ve konteynır talepleri bulunmaktadır. Başkanlarımız ile bakanımızdan bu taleplerin karşılanması noktasında destek istedik.   Sayın Bakanımız bütün konuları titizlikle inceledi ve destek olacağı sözünü verdi. Kendisine başkanlarım ve heyelan zede vatandaşlarımızın adına teşekkür ederim” .dedi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

10 Dakika Geç Kalınca Sınavına Alınmadı

Haberi Oku