Balbay: 'Ali Suat Eser'in adı yaşatılmalı'

Balbay, Gazeteci Ali Suat Eser'i unutmadı

ESER YAŞATILMALI

Uğur Mumcu'yu anma paneli için Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gelen Gazeteci kökenli CHP Milletvekili Mustafa Balbay, programdan sonra Gazeteci Ali Suat Eser'in mezarını ziyaret etti.

 “Uğur Mumcu’dan günümüze Türkiye” konulu panele konuşmacı olarak katılmak üzere Kdz. Ereğli’ye gelen Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, 11 ay önce vefat eden okul arkadaşı Ali Suat Eser’in mezarına çiçek bıraktı.  

Önder Gazetesi Yazarlarından Eyüp Bektaş’ın daveti üzerine Şehir Mezarlığına giden Mustafa Balbay,  Gazeteci Ali Suat Eser'in adının bir sokağa ya da caddeye verilerek yaşatılması gerektiğini belirterek, “Ali Suat Eser hem öğrenciliği ile öğrencilikten sonra da gazeteciliğin emekçi yanıyla, halkla içinde halkla beraber halkla iç içe mesleğini icra eden yanıyla hakikaten ölümsüz bir arkadaşımız. Toprakların her karışında ayak izi var. O yüzden bir sokağa bir caddeye Ali Suat Eser adının verilmesi, yeni kuşakların ‘kimdir?’ diye sorup hayatını öğrenmesi, O’nu gerçekten yaşıyor kılar. Hani vardır ya, kaybettiğimiz insanlar ölünce değil unutulunca ölmüş olur diye. Unutturmamak  gerekiyor. O konuda biz de elimizden geleni yaparız. Ben Belediye Başkanımızın bu tür sosyal duyarlılıkları olduğunu biliyorum, yerine getireceğine de inanıyorum. Sevgili Ali Suat Kardeşimin aziz hatırası önünde sevgiyle ve saygıyla eğiliyor ve O’nu selamlıyorum.” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İSG Ödülleri sahiplerini buldu

Haberi Oku