Bankaları uyardı

Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Ziraat Bankası’nın ödeme güçlüğü yaşayan tüketicilerin kredi kartı borcunu düşük faizle kapatma işlemini olumlu bulduklarını ancak yeterli olmadığını söyledi.

Bankanın bu uygulamasından istifade etmek isteyen tüketicilere diğer bankaların zorluk çıkarmasına tepki gösteren Topaloğlu, “Bu durum asla kabul edilemez. Zorluk çıkaran banka şubelerini uyarıyoruz! Vatandaşa gerekli kolaylığı sağlayın gerekli bilgileri verin. Aksi takdirde bu şubeler hakkında suç duyurusunda bulunacağız”

Topaloğlu’nun açıklaması şöyle:

“Ziraat Bankasının Ödeme güçlüğü içinde olan Tüketicilerin Kredi kart borçlarını Düşük faizle kapatma işlemi başlamıştır.

Kararı olumlu bulmakla birlikte yeterli olmadığını düşünüyoruz.

Bu duruma bağlı olarak kredi verecek olan Ziraat bankası haklı olarak bankaya başvuran Tüketicilerimizden diğer banka kart borçlarına ilişkin belge istemektedir. Çünkü verilecek kredi sadece kart borcu kartı kadar olacaktır. Güncel borcuda bu bankalar bilmektedirler.

Derneğimize yapılan başvurulardan da anladığımız diğer bankalar, Ziraat bankasının matbu olarak düzenlemiş olduğu bu belgeyi Tüketicilere vermemekte zorluk çıkarmaktadırlar.

Bu durum asla kabul edilemez. Zorluk çıkaran banka şubelerini uyarıyoruz! Vatandaşa gerekli kolaylığı sağlayın gerekli bilgileri verin. Aksi takdirde bu şubeler hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Memur-Sen açlık-yoksulluk rakamlarını açıkladı

Haberi Oku