BAŞKAN CANER MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Genel 13.07.2019, 17:53 13.07.2019, 17:54
1366
BAŞKAN CANER MÜJDELİ HABERİ VERDİ

BAŞKAN CANER MÜJDELİ HABERİ VERDİ
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, 1 yada 1,5 trilyon sponsorluk parası için Eren Enerji'den hafta içerisinde cevap geleceğini belirtti. 
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner Cuma günü akşam Elmas Tv'de Atilla Öksüz'ün sunumuyla gerçekleşen, ''Artı Eksi'' programına konuk olarak Kömürspor'un gidişatı ile ilgili bilgiler verdi. 
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Eren Enerji ile sponsorluk görüşmelerine Vali Erdoğan Bektaş'ın da destek verdiğini söyleyerek 1 yada 1.5 trilyon sıcak para için hafta içerisinde Eren Enerji'den cevap geleceğini söyledi. 
''Vali Erdoğan Bektaş'ta sponsorluk için Eren'le görüştü''
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Eren Enerji ile sponsorluk görüşmelerine Vali Erdoğan Bektaş'ın araya girdiğini söyleyerek, 'Randevu talep ettik, sayın valimiz de verdiler, gittik randevumuza. Sayın Ak Parti İl Başkanımız Zeki Tosun, Belediye Başkanımız Selim Alan da eşlik ettiler, sağolsunlar. Görüştük, anlattık derdimizi. Yani özetle, bu sezon açısından ekonomik tablo hiç iyi olmadı. Destek olmadan bu işin yürüyemeyeceğini, şuana kadarki tabloda zaten en büyük destekçimizin de Zonguldak ilinde görev almış sayın valilerimiz olduğunu aktardık. Kendisi de elinden geldiği imkanlar açısından yardım olacağını söyledi, sağolsun. Sponsorluk konusunda vali beyden yardım istedik. Vali bey sağolsun bizi kırmadı Eren Enerji ile gerekli görüşmeyi yaptılar sponsorluk için. Eren Enerji’den bu hafta bize bir cevap gelecek. Ona göre bir yol çizeceğiz''dedi. 
''Yeni sezon öncesinde 5,6 trilyon paraya ihtiyacımız var''
Yeni sezon öncesinde 5,6 trilyon bir paraya ihtiyaçları olduğunu ifade Başkan Caner, ''Şuanda bu takımın mücadele etmesi için 5-6 trilyonluk bir bütçe lazım. Yani bunu çekip çevirmek zor. Biz sezona başlayınca gerisini getirmeye çalışıyoruz. Her sene böyle yaptık ama bu sene tıkandık. Vali beyle görüşmemiz dışında da girişimlerimiz olacak. Gençlik ve Spor Bakanına çıkılacak. Sayın valimiz, elediye başkanımız, Ak Parti il başkanımız, milletvekilleri bu görüşmede bize eşlik edecekler. Futbolculara 450 bim lira borcumuz var. Transfer dönemi bitene kadar bu parayı ödememiz lazım. Bu borcu ödersek transfer tahtası bizim için açılacak. Her sene Sayın Zeki Yurtbay yardım ediyor, sağolsun. Yine onunla görüşeceğiz. Daha fazla forma reklamı vermek isteyen varsa, biz her şeye açığız.Şuan piyasada olan rakamlar 1-1,5 trilyon. Tabi buarada sponsorun yaklaşımı önemli. Ne kadar yardım yapcağına sponsor karar verecek. ‘Biz şu kadar talep ediyoruz’ diye bir kıstasım yok. ''diye konuştu.
''Ödenek çıkmadığı için sahayı yenileyemedik''
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ödenek çıkmadığı için sahayı yenileyemediklerini  belirterek, ''Biz 2013’te göreve geldiğimizde kulübün kasasında bir kuruş para yoktu. Sonrasında yardımlarla takımı kötü durumdan çıkardık. Ama bu kulübün sabit bir geliri yok. Sabit gelir olmadığında her sene aynı sıkıntıyı maalesef çekmeye devam ediyoruz. Sakatlıkların çoğu sahanın bozukluğundan kaynaklanıyor. Bir trilyon para lazımdı sahanı yenilemek için ama ödenek çıkmadığı için gerçekleşmedi''diye konuştu.
Emre Can Bayram


Yorumlar (0)
18
açık