Başkan Şirin, yetkililerden jeneratör istedi

Genel 15.02.2021, 20:59 15.02.2021, 21:06
776
Başkan Şirin, yetkililerden jeneratör istedi

Zonguldak Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, elektrik kesintileri nedeniyle cihaza bağlı olarak tedavi gören engellilere jeneratör temin edilmesini istedi.

 

Yetkililere çağrı yapan Şirin, taleplerini şöyle dile getirdi:

 

"Zonguldak'a daha önce 2 günlük kar yağışında yaşanan elektrik kesintilerinin en çok engellileri mağdur ettiğini belirtmiştik. Elektrik kesintileri nedeniyle engellilerin kullandığı cihazlar çalışmadı, diyalize gitmesi gereken engelliler binalardan asansör çalışmadığı için inemedi, engelliler mağdur oldu.

Engellilerin elektrik kesintilerinden normal vatandaşa göre iki kat daha fazla etkilendiklerini ve Enerji-Sa’nın bir daha böyle kesintiler için önlem alması gerektiğini ifade etmemize rağmen maalesef bu günlerde de aynı sıkıntıyı yaşıyoruz.

Ancak bu günler içinde elektrikte yaşanan kesinti gerçekten engellilerimizin çok mağdur etti.

Bilindiği gibi elektrikli cihaz kullanan engelliler, elektrik kesintisi sebebiyle cihazlarını çalıştıramadılar. Ağır engelli olup cihaz kullanan tüm engelliler adına devletin bu insanlara jeneratör temin etmesi gerekiyor. Sosyal Devlet olmamız dolayısıyla cihaza bağlı engellilerimize SSK'lı olanlara SSK, SSK'sı olmayanlara da devletimiz jeneratör vermelidir. Yönetim kurulu olarak bu konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz." (Haber Merkezi)

 

Yorumlar (0)
22
açık