'Başvurular Cuma günü son'

Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak olan 500 işçi için başvuruların düşük olması nedeniyle Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, basın toplantısı düzenledi. 

İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, yaptığı açıklamada, TTK’ya alınacak 500 kişinin daha önceki kayıtlarla ilgisinin olmadığını, mutlaka yeniden kayıt oluşturulması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“TTK’ya alınacak 500 işçi ile ilgili çalışmaları başlattık. 6 Mayıs’tan itibaren kayıt almaya başladık.500 işçi alımında başvuruların çok az olduğunu gördük. Yaptığım araştırmalarda ve bize olan geri bildirimlerde bin kişi için başvuran arkadaşların tekrar başvurmadığını anladık. Bu nedenle bu açıklama yapmayı gereğini duydum.  Buradan bir duyuru yapmak istiyorum. Daha önce bin kişi için başvuran arkadaşlarımızın yeniden Cuma gününe kadar başvurmaları gerekmektedir. Başvurular kurumumuza yapılabileceği gibi Ereğli şubemiz ve belediyelerde yetkilendirdiğimiz hizmet noktalarında yapılabilecektir. Alo 170 internet üzerinden de başvurular yapılabiliyor. 500 işçi için yediden başvuruların yenilenmesi gerekiyor" 

Emre Can Bayram

Anahtar Kelimeler
Gönül DemirsuBaşvuru
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yol-İş Kastamonu Şube’den GMİS’e ziyaret

Haberi Oku