Başvurular Pazartesi Başlıyor!
İşkur Bölge Müdürü Gönül Demirsu, TTK’ya alınacak 500 kişinin bir önceki işçi alımındaki şartlar ile aynı olduğunu belirterek, 10 Mayıs’a kadar sürecek başvuruların 6 Mayıs pazartesi başlayacağını söyledi.

Resmi Gazetede yayınlanan karar gereği daimi işçi statüsünde yer altında pano ayak üretim işçiliği sanatını çalıştırmak üzere alınacak bin 500 kişinin bin kişisinin alımının yapıldığını hatırlatan Demirsu, merak edilen sorularla ilgili şu açıklamayı yaptı: “500 kişinin 350’si Zonguldak, 100’ü Bartın, 50 ise Karabük olarak belirlendi.

Buna göre, Kurumumuzca 6 Mayıs ile 10 Mayıs tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Başvuracak adayların, ilan tarihi olan sıfır altı-sıfır beş-2019 ile 10.05.2019 tarihleri itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmaları en az ilkokul mezunu olmaları, yine ilan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmaları askerlikle ilişkilin bulunmaması Zonguldak ili nde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Daha önceki 1000 kişiyle ilgili gerçekleştirilen prosedür aynı olup başvuruların alınmasını müteakip Kurumumuzca gerekli kontroller yapıldıktan sonra noter kurasına esas liste TTK’ya gönderilecek ve kurumun internet sitesinde yayınlanacaktır. Noter tarafından yapılacak kura çekilişinde iki sıra numarası adayların kurumumuza kayıt oldu kusura numarası değil, motel ve TTK’ya gönderilen sıra numarasına göre olacaktır. Adayların sıra numaralarını internet sitesinden bakmaları gerekmektedir. Kura çekilişi 23 Mayıs 2019 tarihinde saat 09:00’da Zonguldak Site Bahçelievler’de bulunan kapalı spor salonuna gerçekleştirilecek olup, kura çekimi sonucuna göre adaylarımız işe girmeye hak kazanacaklar.”
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Hafta sonu yasak var mı?Bakan Koca açıkladı!

Haberi Oku