BATI KARADENİZ'İN İLK TIRMANMA DUVARI ZONGULDAK'A YAPILACAK

BATI KARADENİZ'İN İLK TIRMANMA DUVARI ZONGULDAK'A YAPILACAK 

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu'nun girişimleri sonucunda Batı Karadeniz'in ilk tırmanma duvarı Zonguldak'a yapılacak.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlunun girişimleri sonucunda Batı Karadeniz'in ilk tırmanma duvarının Zonguldak'a yapılması için çalışmalar başlandı. Site Spor Salonu'na kurulacak tırmınma duvarı için bugün Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi Murat Salim Şeren ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'i makamında ziyaret ederek, proje hakkında görüşme yaptı. Şuanda proje aşamasında olan tırmınma duvarının gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından ihalesi yapılarak Site Spor Salonuna kurulacak. Öte yandan tırma duvarının faaliyete geçmesinin ardından okul sporlarında ve şampiyonlarda Minikler, Küçükler, Gençler ve Büyükler kategorilerinde lisans çıkartılarak speed ve Bouldering branşlarında sporcular ter dökecek. 
Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi Mural Salim Şeren; 'Tırmanış doğa sporu'
Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi ve Spor Tırmanış antrenörü Murat Salim Şeren, ''Tırmanmak insanoğlunun temel motor becerilerindendir. Bir içgüdüdür. Günümüzde hayatta kalmak ya da avlanmak için sarmaşıklara ağaçlara ya da kayalara tırmanmamıza gerek olmadığından aslında hepimizde var olan ama kaybettiğimiz bir içgüdüdür.Tırmanış rekreatif olarak da yapılabilen ve hem fiziksel hem de psikolejik zorlanmayı gerektiren bir doğa sporudur. Kaya tırmanışı zaman içinde dağcılığın bir antrenman yöntemi olmaktan çıkmış başlı başına özel bir dal haline gelmiştir''diye konuştu.
Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu; 'Hedefimiz dağcılık sporunu gençlere tanıştırmak'
Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu, hedeflerinin dağcılık sporunu gençlere tanıştırmak olduğunu söyleyerek, ''Dağcılık Federasyonu ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile Site Spor Salonu'na tırmanma duvarı yapılacak. Bunun içinde Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi Murat Salim Şeren'de Zonguldak'a gelerek teknik bilgi verdi. Federasyon desteği ile ortaya güzel birşey çıkacak. Zonguldak'ta gençlere dağcılık sporunu tanıştırmak istiyoruz.  Sporcularımız Okul Sporlarında ve Şampiyonalarda ilimizi temsil edecekler. İnşallah ilerleyen zamanlarda da şampiyonlara bile ev sahipliği yapabileceğiz''diye konuştu.
Emre Can BayramAnahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TSK'nın İlk Makyajlı Askeri Sahnelerin...
Batı Karadeniz'in Divası Yağmur Okur, Gazeteci Mustafa Özdemir’in sorularını yanıtladı:

Haberi Oku