‘Belediyenin kararı yerinde'

‘O Pazar Kaldırılıyor’ haberimize Tüketici Haklarından açıklama geldi

‘Belediyenin kararı yerinde’

 

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, köylü pazarında sadece köylülerin organik olarak ürettikleri ürünlerin satılması gerektiğini dile getirdi.

Halkın Sesi Gazetesi’nin dünkü sayısında ‘O Pazar Kapatılıyor’ haberi ile gündeme gelen pazarla ilgili açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Zonguldak Belediyesi’nin almış olduğu kararın yerinde olduğunu savundu.

Topaloğlu yaptığı yazılı açıklamada şunlara söyledi; “Son günlerde bizim de dernek olarak  destek verdiğimiz merdiven ve kalırım işgallerinin sonlandırılması sonucunda, köyde ürettiği meyve, sebze ve hayvansal ürünleri üretenlere yer gösterilmesi doğru ve yerinde bir karardı. Ancak bu yerin suistimal edilmesi köyde üretilen ürünler yerine halden ürün alıp buralarda satmak kabul edilemez bir durumdur.

Bu nedenle belediyenin almış olduğu bu karar yerinde bir karardır. Köylü Pazarında sadece köyde üretilen organik ürünler satılmalıdır. Bu konuda Tarım İl Müdürlüğü Belediye ortak çalışmalı, Tüketiciye sağlıklı ürünler sunulmalıdır. Bu köylü pazarı sağlıklı çağdaş bir yer haline getirilmeli, ürünler sağlıklı bir ortamda vatandaşa sunulmalıdır.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

"Sorumluluk sahibi gençler hedefliyoruz"

Haberi Oku