BEÜ'DEN KAMUOYU DUYURUSU

BEÜ tarafından kamuoyuna açıklama yapıldı.

 

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

 

“Son günlerde bazı yayın organlarında ve haber sitelerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde çalışan doktorların nöbet ücretleriyle ilgili olarak; "Hastalar dikkat! Doktorlar ücret alamadıkları için iş bıraktı", "Milletvekilinden son dakika asistan hekim açıklaması" başlıklı haberler yer almaktadır.

Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi nöbet ücretleri ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamaya gerek duyulmuştur.

 

Üniversitemiz ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan protokol gereği aylık rutin ödemelerden eylül ayı için olağandışı bir kesinti olması nedeniyle nöbet ücretleri ve bir takım hizmet ödemelerinde sadece bu ay için bir gecikme yaşanabilecektir. Çalışan personelin nöbet ödemelerine ilişkin bu aya kadar herhangi bir aksaklık ve gecikme yaşanmamış ve geçmiş aylardan herhangi bir nöbet ücreti alacağı da bulunmamaktadır.

Haber sitesinde yer alan nöbet ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle asistan hekimleri acil servis dışında hizmet vermeyeceği bilgisi de gerçek dışı olup bütün birimlerdeki nöbetçi personellerin görev başında bulunduğu bilgisi kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yaşar 1 yıl önce

üniversite basın açıklaması yapmış. özrü kabahatinden büyük. asistanlara ücret ödenmeyeceğini doğruluyorlar. bakın neden ödenmeyecekmiş. sgk ile yapılmış olan protokol sonucu olağan dışı kesinti bahanesi. sgk olağan dışı kesinti yapmaz. bu kesinti protokolün yapıldığı zamandan belliydi. olağan dışı olan neymiş. protokolde neye imza atıldıysa ona göre işlem yapılıyor. sgk ya olağan dışı diye suç atmakla bu sorumluluktan kurtulamazlar. üniversitenin geldiği günlere bakın. böyle zamanlarda yaşanacakmış demek ki.

banner228

KAZAK BÜYÜKELÇİ MFA’YI İNCELEDİ

Haberi Oku