BEÜ'lü Öğrencilerden Formasyon Eylemi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, formasyon kontenjanının 15 bine düşürülmesi sebebiyle bir eylem gerçekleştirdi.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri, pedagojik formasyon kontenjanlarının geçen yıla oranla düşürülmesini protesto etti. Üniversite Caddesi üzerindeki Rektörlük önünde gerçekleştirilen eylemde Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri formasyon kontenjanının 15 bine düşürülmesi ve formasyonun çeşitli şartlara bağlanmasına tepki gösterdi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı protestoda grup adına basın açıklaması gerçekleştiren BEÜ Edebiyat Bölümü öğrencisi Eyüp Ateş, “4 sene boyunca gerek maddi gerek manevi sıkıntılara karşın emek harcayıp mezun aşamasına geldiğimiz bölümde bu sene emeklerimizin hiç edildiği duygusuna kapılmış bulunmaktayız” dedi.
Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin, vatana millete faydalı olmak ve faydalı bireyler yetiştirmek için çok emek harcadıklarını ifade eden Ateş, “İlmin gerçek sahipleri olan Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ilmi aktarma yolunda formasyona sahip olmak zorundadır. Bu onların en tabii haklarıdır. Aksi takdirde çektikleri maddi ve manevi zorlukların karşılıksız kalacak ve bilim aktarma yolunda devlete ve millete faydalı birey yetiştirmek yerine işsizlikle mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Bu sadece Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri için değil ülke ve millet için de büyük kayıptır” ifadelerini kullandı.
Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından grup, yol kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Kısa süren oturma eyleminin ardından öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Ömer Selim Alan nihayet hesap verecek

Haberi Oku