Böyle gelin düşman başına!

Eski gelininin yaşattıkları yüzünden yaşlı kadının başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi;

Böyle gelin düşman başına!

 

Zonguldak Merkeze bağlı Himmetoğlu Köyünde yaşayan 52 yaşındaki Meryem Durmaz’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. 9 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşanan oğlunun eski eşi tarafından defalarca altınları ve paraları çalınan Durmaz, geçtiğimiz günlerde evinde sakladığı 100 bin lira değerindeki altınları çalan kişinin gelini olduğundan şüphelendiğini belirterek, “Çünkü altınların yerini sadece eski gelinim biliyordu” dedi. 


9 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşanan oğlunun eski eşi tarafından defalarca altınları ve paraları çalınan Durmaz, son yaşadığı olayla ise beyninden vurulmuşa döndü. 2007 yılında eski gelini tarafından 30 bin TL değerindeki altınları çalınan ve o dönem affettiği gelininin geçtiğimiz günlerde ise evinde bulunan 100 bin TL değerindeki altınları çaldığını iddia eden Durmaz, “Benim kesinlikle gelinimden şüpheleniyorum çünkü altınları bulunduğu yeri bir tek kendisi biliyordu ve evden kaçanların içerisinde kendisinin de sesini duydum” dedi.

ALTINLARIN DEĞERİ 100 BİN TL

Evinden 18 Adana burma, 9 tane 1.5’luk bilezi, 4 tane künye, 1 tane gerdanlık seti, 1 metre uzunluğunda zincir ve zincirin ucunda bulunan Reşat altın, 1 çift altın küpe, 1 çift ucunda çeyrek altın bulunan küpe, 2 tane altın yüzük olmak üzere toplam 10 bin TL altın çalındığını ve bunu kesinlikle gelininin yaptığını iddia eden Durmaz, “Benim şüphelendiğim kişi eski gelinim Meltem Ö.’dür. Kendisi daha öncelerde de evimizden hırsızlık yaptı fakat biz ortada çocuklar var diye sürekli sineye çektik. Daha önce kayınpederinin cebinden para çalıyordu. 2007 yılında da evimizden yaklaşık 30 bin TL’lik altın çaldı ve mahkemelik olmuştuk. Ondan sonra komşumuzun evinden de hırsızlık yaptığını yakalamıştık. Bu tür olaylardan dolayı oğlum eşinden boşandı. Fakat geçtiğimiz günlerde evimden çıkarken kömür poşetinin altına anahtar koymuştum. Ondan sonra anahtarın yerinde olmadığını fark ettim. Eve girdim ve üst katta bir takım sesler duydum. 20-25 dakika sonra lavaboya girdiğim de birilerin koşturma sesini duydum. Meltem’in sesine benzerde sesler duydum.  Oğlumu aradım köye gelip gelmediğini sordum kendisi de gelmediğini söyledi. 2 Ocak akşamında ise telefonda kızımla konuştuktan sonra takılarım aklıma geldi hemen altınlara baktım yerinde yoktu. Ayrıca kına fotoğrafları vardı onlarda yerinde yoktu. Bende bu olay üzerine hemen Jandarmaya haber verdim. Jandarma da gelip olay yerinden parmak izi aldı” dedi.

JANDARMA 2007’DE GELİNİNİ YAKALAMIŞTI

2007 yılında ise evindne 20 bin TL değerinde altın çalındığını ve jandarmaların araştırmaları sonrasında hırsızlığı eski gelininin yaptığının ortaya çıktığını da sözlerine ekleyen Durmaz, “Daha önce ben 2007 yılında oğlumu dershaneye kayıt ettirmek için çarşıya inmiştim. Kendisi bana içinden hiç eve gitmek gelmediğini eve hırsız girdiğini hissettiğini söylemişti. Benim aklıma hiç kendisiyle ilgili bir şüphe gelmedi. Bu yol boyunca eve hırsız girdiğini hissettiğini söyledi. Neyse eve geldiğimizde kendisi paspasın altından anahtarı alarak eve girdi ve bağırmaya başladı. Alt kattaki evde yalandan 2 tane kanepeyi dağıtmışlardı. Üst katta ise çelik kapı olduğundan dolayı hırsız giremeyeceğini düşündük. Üst kata çıktığımda ise harabe bir evle karşılaştım. Meltem’e hiçbir yeri ellememesini ve jandarmayı çağırarak parmak izi aldırtacağımı söylediğim de ise kendisi her yeri ellemeye başladı. Özellikle de kapı ve pencerelere dokunmaya başladı. Kendisi ise benden fazla ağladı sürekli yas etti. Sanki benim takılarım değil kendi takıları çalınmış gibi evhamlandı. Jandarma geldiğinde ise kendisi sokakta oynayan günahsız suçsuz çocukların üzerine suçu attı. Jandarma ise sonrasın da gelinimden şüphelendi ve koluna kelepçe taktı. Kelepçe takıldığında ise hemen suçunu itiraf etti. Herşeyin nasıl olduğunu ve nereye sakladığını tek tek söyledi. Kendisi o geceyi nezarethanede geçirdi. Ortada yine çocuk var diye biz affettik” dedi. (Umut ERSES)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Mahalle halkı isyanda! Başkan Duy Bu Sesi...

Haberi Oku