Bu defa indirim yaptılar...
Karadeniz'de 1500 ton hamsiyle dönen balıkçılar, bu defa fiyatlarda indirim yaptı.

Zonguldak Kilimli açıklarında avlanan balıkçıların ağları hamsiyle dolmaya devam ediyor. Kilimli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Özdemir, teknelerin bir haftada yaklaşık 1500 ton hamsi avladıklarını kaydetti. Önceki gün hamsi bolluğuna rağmen kilosu 15 liradan satılan balık fiyatlarında düşüş yaşandı. Merkez Balık Çarşısında 1,5 kilosu 10 TL’den satıldı.  

Trabzon, Ordu, Samsun, Giresun Samsun gibi Karadeniz'in birçok ilinden Zonguldak'a gelen balıkçı tekneleri, yaklaşık bir haftadır hamsi avını sürdürüyor. Avladıkları balıkları Kilimli ilçesindeki balıkçı barınaklarına gelen TIR'lara yükleyen balıkçılar, tekrar avlanmak üzere denize açılıyor. Zonguldak açıklarından tutulan hamsiler, TIR'larla Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor.

Giresun'dan gelen balıkçı Okan Aydın, balıkçının yüzünün hamsiyle güldüğünü belirterek, "Hamsi avımız güzel gidiyor. Palamut sezonu da güzel geçti. 15 günden beri hamsi avındayız. Denizin gülü derler hamsiye. Şu an Zonguldak bölgesinde hamsi. Önümüzde bir kar yağışı var. Ondan sonra devam edeceğiz. Bir haftada 50 ton hamsi tuttum. En son biz geldik buraya. Karadeniz'in doğusunda tekne kalmadı. Karadeniz balıkçıları olduğu gibi burada" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

MEB DUYURDU!

Haberi Oku