BU NASIL İŞ BİRİSİ ANLATSIN

Genel 02.05.2021, 14:37
2072
BU NASIL İŞ BİRİSİ ANLATSIN

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, yaklaşık 7 yıl önce Kutayer ailesinin bağışı olan hizmet binasını bir milyon 300 bin TL’ye satmıştı. Ve belediye kendi binasında stopaj hariç 20 bin TL’ye kiracı oldu. Belediye bugüne kadar sattığı yerin kirasını ödemedi. Ve kira borcu yasal faizler hariç bin 680 TL oldu. Bir o kadar da faizle birlikte sattığı yere yaklaşık 3 milyon TL’den fazla borçlandı.
 

BU NASIL İŞ BİRİSİ ANLATSIN
 

Devleti, devletin kurumunu görev ve yetkilerini kötüye kullanarak zarara uğratanlar hakkında nasıl bir işlem yapılması gerekiyor bunu herkes merak ediyor. Dünyada görülmeyen böyle bir alışveriş için "Yerini bir milyon 300 bine satacaksın, sattığın yere kiracı olup 3 milyon TL’den fazla borcun olacak. Bu nasıl iş?" yorumları yapıldı.   
 

1941 yılında belediye olan Kozlu’da hizmet binası, 1955’te Kutayer ailesinin o dönemki vakfı tarafından çok küçük bir meblağ karşılığında belediyeye devredilmişti. O dönem belediye başkanı olan Mustafa Şimşek’ten bu yana ilçenin simgesi olan 67 yıllık bina Ali Bektaş tarafından 7 yıl önce Cengiz Gürleyen ve Tuncay Karakuş’a satılmıştı. Gürleyen ve Karakuş Kozlu Belediye binasını ihalenin hemen sonrasında Vedat Sayın’a satmıştı. Uzun zamandır atıl duran Kozlu’nun kent kültürünü yansıtan simge bina, dün iş makineleri tarafından yerle bir edildi. Pandemi yasaklarında Kozlu’nun simgesi binanın bir anda yıkılması dikkatlerden kaçmazken, Ali Bektaş’ın borç yüzünden ilçenin kent kimliğini yok etmesi tepkilere neden oldu.
 

3 MİLYON 360 BİN KİME RÜCU EDİLECEK
 

Kozlu Belediyesinin marifetli AKP’li Belediye Başkanı Ali Bektaş sattığı hizmet binasının satış fiyatının neredeyse üç katı kurumunu borç batağına sürüklemesinin bedelini kimin ödeyeceği merak konusu oldu. Akıllara durgunluk veren bu olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı ve Valiliğin ne gibi işlem yapacağı bilinmezken, yine olayın örtbas  edilip yapanın yanına kar mı kalacağı merak ediliyor. (Cevdet AKGÜN)

Kaynak: Cevdet AKGÜN
Yorumlar (2)
Kozlu halkı 3 ay önce
Ali Bektaş Kozlu yu mahvetti, Beton yığını yaptı 4 kat imar olan yere 20 kat imar verdi kendi oturduğu rezidance bile 6 katdan 18 kata nasıl çıktı oturduğu daireye nasıl aldı ama Allah yukarıda bunların hesabını soracak bu ülkede Adalet olsa Ali Bektaşın cezaevinde olması gerekli Lebi derya müteahhit ile İstanbul dan bu tarafa gelmiyordu bırakın onu bunun el öpmeye gittiğini cümle alem biliyor yazıklar olsun zamanında Türkçe olimpiyatların.en büyük sponsoru Kozlu Belediyesi değilmiydi boy boy afişleri vardı her tarafda başkan buydu tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirdi..
Ak kavşak 3 ay önce
Opetin yan tarafı yeşil alanı AKP ilçe başkanı oraya 16 katlı çirkin bir bina yaptı gariban çadır kursa kaldırdınız sit alanı diye peki o iğrenç binaya nasıl izi verdiniz yan tarafında yıkama yağlama tüm pislik denize akıyor ayrıca binada doğal gaz yok kömürlü kışın çevre kirliği birde düğün salonu yapmışlar otopark yetersiz tam bir rezillik tam bir skandal
23
açık