Bu nasıl kafa?

Genel 15.02.2021, 00:26 15.02.2021, 00:27
8146
Bu nasıl kafa?
Zonguldak Karakum mevkiinde yaklaşık iki yıl önce ihalesi yapılan Manolya Park ve “big mammas” isimli kafenin sözleşmesi camiye yakın olduğu gerekçesiyle feshedildi. Kafe ya cami kütüphanesi olacak ya da belediyeye başka amaçla kullanması için verilecek. 

Edinilen bileğiyle göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Zonguldak İl Özel İdare ile görüşerek Uzunmehmet Camii yanındaki Manolya Park’ın kaldırılmasını istedi. Yapılan görüşmeler sonunda Manolya Park’ın işletmecisi ile karşılıklı görüşülerek sözleşmesi iptal edildi. Anlaşma gereği işletmenin yaptığı 400 bin liralık yatırım kira borcuna sayılarak mahsup yapıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “caminin yanında kafe olmaz” mantığıyla aldığı karar gereği Manolya Park’ı ve kafeyi ya İl Müftülüğüne kütüphane olarak ya da Zonguldak Belediyesi’ne tahsis edecek. Zonguldak halkın tek nefes aldığı Manolya Park ve kafenin kapatılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Yorumlar (3)
Ahhh 8 ay önce
Bu ne ya. Sanki içkimi varda kapatiliyor. Nefes aliyorduk orada. Vardir altinda birsey
Kerem 8 ay önce
Hastane yapıpda otopark yapmayan, 3 kat imarı olan 20 kat imar veren, kadırga rampasına çirkin binalar yaptıran, tepebaşı semtine 5 tane yolun ortasına zincir market ruhsatı ve bina ruhsatı veren halkın sinirlerini hoplatan, Zonguldak ın her yerine kaçak imar yaptırıp sonra yalandan yıkmaya çalışan hatta her gün oralarda yiyip için zihniyet, Valisi fenerde oturan ve en kötü yolu olan semt, Emmiyet müdürü her gün 2 araç 4 korumayla gezen, belediye başkanı zaten yorum yok şehrin kahyası işte bu kafalar bu şehri çıkmaza soktu ve devam ediyor yazıklar olsun size!!!
Mehmet Günaydın 8 ay önce
O manolya parka yazın birkaç kere arkadaşlarla gitmiştik, her gidişimizde iki veya üç masada üç beş kişi vardı, merak ettik ki biz kahve içelim dedik ve içtik içmez olsaydık, ķarbonat koymuşlar kabarsın diye amma içemedik, ödemeye sıra geldi tanesi 7.00 tl. çay üç lira. emekli kentinde durum bu, ben kendilerine dedim ki, bu fiyatlar ve bu kalite ile işte gördüğünüz gibi masalar boş. Şimdi siz cevap verin, iyiki kapatmıştır.
16
açık